סקייפ מתחילה לתרגם שיחות בזמן אמת

מיקרוסופט הוציאה את Skype Translator, שיכולה לתרגם שיחות קוליות מספרדית לאנגלית ולהיפך בנוסף לתרגום 40 שפות אחרות בטקסט

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרדיאן

מיקרוסופט הוציאה את הגירסה המקדימה של Skype Translator, שמאפשרת לתרגם בזמן אמת שיחות מדוברות מספרדית לאנגלית ולהיפך. החברה מתכננת להרחיב את יכולות התרגום הללו גם לשפות נוספות בעתיד.

התוכנה, שנחשפה לראשונה במאי השנה, שואב השראה מהמתרגם האוניברסלי של מסע בין כוכבים ומדג בבל של מדריך הטרמפיסט לגלקסיה. התוכנה זמינה לחלונות 8.1, ובנוסף לתמיכה באנגלית וספרדית מדוברות, היא מציעה תמיכה גם ב-40 שפות נוספות בהודעות טקסט.

גורדיפ פאל, סגן נשיא האחראי על פיתוח סקייפ ו-Lync, כתב בבלוג של החברה כי Skype Translator "תפתח אפשרויות בלתי מוגבלות". לדבריו, התוכנה, "מתבססת על למידת מכונה, מה שמוביל לכך שככל התוכנה נמצאת יותר בשימוש כך היא הופכת חכמה יותר. התחלנו עם אנגלית וספרדית, וככל שיותר אנשים ישתמשו בגרסה המקדימה עם השפות האלה, האיכות שלה תשתפר".

התוכנה החדשה נולדה כחלק מהמחקר של מיקרוסופט בתחומי למידת מכונה ועל רשתות נוירונים מלאכותיות (רשתות מחשבים שמנסות לחקות את מבנה ופעולת המוח).

מיקרוסופט הסבירה בבלוג של החברה כי התוכנה מקליטה את השיחה כדי לנתח אותה ולאמן את המערכת בהבנה טובה יותר של כל אחת מהשפות. החברה מציינת כי המשתמשים מקבלים הודעה ברורה על כך בתחילת השיחה. בנוסף, השיחות מפורקות לקטעים קטנים, מוצפנות ועוברת תהליך של הסתרת זהות המשתמשים ונשמרות בשרתי החברה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ