אפליקציה חדשה מבטיחה להגן עליכם מפורנו-נקמה

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
עודד ירון

יוזמה אוסטרלית חדשה מציעה דרך שנויה במחלוקת להילחם בפורנו-נקמה: אפליקציה חדשה בשם HotShots, שתאפשר לשלוח תמונות חושפניות באופן אנונימי ומבלי שניתן יהיה לשמור אותן או אפילו לעשות צילום מסך שלהן.

היוצרים של האפליקציה מתעקשים שנועדה להילחם בתופעת ה"פורנו-נקמה". השניים, שיין בל ודרק האייס, מפרת שבאוסטרליה, מספרים שכאבות לילדים צעירים הם נחרדו לראות את תופעת פורנו-הנקמה, בה גולשים מפרסמים בפומבי תמונות עירום של מכריהם ללא רשות. הם הקימו חברה בשם "Sour Gun Entertainment" ביולי, והחלו לפתח את האפליקציה.

הם הסבירו לאתר News.com האוסטרלי שהם מודעים לתחושות המעורבות שמעלה הפתרון שלהם, אבל שבחרו דווקא לפתח אפליקציה לשיתוף תמונות, מפני שהבינו שאין סיכוי לעצור את התופעה, ומה שנותר לעשות הוא להפוך את השיתוף לבטוח ככל האפשר. "זה משהו שתמיד קרה ותמיד יקרה, ואם נהפוך את זה ליותר בטוח זה יעניק למשתמשים יותר שליטה".

HotShots

בעמוד האפליקציה הם מסבירים כי היא אינה מאפשרת לצפות בתמונה המקורית עד שהמקבל לא יענה לשאלה שהוא נשאל על השולח. אם טועים פעמיים בתשובה - התמונה נמחקת לעד. בנוסף, התמונות נמחקות מדי יום מהשרתים.

על פי האתר, האפליקציה של השניים, שעדיין נמצאת בשלב הבטא, עוברת עדכון ולכן היא לא זמינה להורדה. 

מי שמקווה שזה יהיה הפתרון צריך להיות מוכן לאפשרות שהתמונות שלו ייחשפו, מפני שאף אפליקציה לא מבטיחה הגנה של מאה אחוז מפני עיניים חטטניות - הבטחה שגם סנאפצ'ט לא הצליחה לממש. אפילו אם אי אפשר לעשות צילום מסך, תמיד קיימת האפשרות של צילום הטלפון בעזרת מכשיר אחר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ