עודד ירון

פייסבוק חשפה אתמול (רביעי) את M, התשובה שלה ל-Siri, קורטנה וגוגל Now - עוזרת אישית וירטואלית שהיא שילבה באפליקציית המסנג'ר.

בחברה מבטיחים שהיא תוכל לעשות הרבה יותר מהתוכנות המקבילות בזכות השילוב של בינה מלאכותית ובינה אנושית - או במלים אחרות אנשים שישבו מהצד השני ויסייעו לטיפול במשימות. " M מונעת בידי בינה מלאכותית שמאומנת ומפוקחת בידי בני אדם", כתב דייוויד מרקוס, סגן נשיא למוצרי מסרים בפייסבוק.

"שלא כמו שירותים מבוססי בינה מלאכותית בשוק, M יכולה ממש להשלים משימות בעבורך. היא יכולה לרכוש מוצרים, לדאוג למשלוח מתנות לקרובים אליך, להזמין מסעדות, לארגן נסיעות, פגישות ועוד הרבה דברים נוספים", כתב מרקוס.

פייסבוק עדיין לא משיקה את הכלי החדש לקהל הרחב, אלא מכניסה אותו לניסיון בקרב עובדי החברה. "זה שלב מוקדם במסע לבנות את M לשירות בקנה מידה גדול. אבל זה צעד מרגש המקדם את היכולת לאפשר לאנשים להשלים משימות במסנג'ר", כתב מרקוס.

M נכנסת לשוק שבו היא לא צריכה להתמודד רק עם סירי, גוגל Now וקורטנה אלא גם עם שירותים שכבר מנסים את השילוב בין בינה מאלכותית לעוזרים אנושיים. הסטארט אפ מג'יק למשל מציע גם הוא שירות שמבטיח לטפל בכל משימה, כל עוד היא בגבולות החוק, ומבוסס על הודעות טקסט למספר מסוים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ