ווינדוס שלום, האם את מזהה אותי?

אירוע ההדגמה של אייסר אתמול סבל מבעיה קלה, כשאחת התכונות המבטיחות של ווינדוס 10 לא כל כך הרשימה באירוע

ניב ליליאן, מגזין החיבור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שני צגי מחשב ועליהם מסך ההפעלה של ווינדוס 10
ניב ליליאן, מגזין החיבור

פאדיחה קלה אירעה אתמול באירוע ההכרזה של אייסר על מחשבי ווינדוס 10 החדשים של החברה. אחד המדגימים ניסה להדגים את התכונה של "שלום, ווינדוס" שאמורה לזהות את פניו באמצעות המצלמה ולפתוח את המחשב – אבל המחשב לא זיהה אותו ונותר נעול.

המציג, מומחה מוצר של אייסר בשם צ'רלס אומברכט, ציין שהחברה עבדה בקרבה גבוהה עם אנשי מיקרוסופט כדי לייצר את חוויית הווינדוס 10 הכי טובה, אבל ההדגמה נכשלה. אומברכט תיאר מצב שבו הוא קם ישנוני, ועשוי להתבלבל בהקלדת הסיסמה שלו, ולכאורה, הזיהוי הביומטרי של פניו במצלמה אמור היה לבוא לעזרתו. הוא התיישב מול המחשב בציפייה שזה יזהה את פניו וישחרר את נעילת המסך. אחרי שניות ארוכות ומותחות משהו עבורו, זה פשוט לא קרה. אומברכט נאלץ לפתוח את המחשב באמצעות הקשת קוד מספרי.

"שלום, ווינדוס" (Hello Windows). היא התכונה המאפשרת לנו לפתוח את הנעילה של המחשבים שלנו בלי שימוש בסיסמה, אלא באמצעות זיהוי ביומטרי: זיהוי פנים, טביעת אצבע או אישון. כדי לשמור על הפרטיות והביטחון שלנו, הפרטים הביומטריים נשארים על המכשיר המקומי, ומיקרוסופט מקבלת רק מחרוזת תווים בצורת מפתח א-סימטרי כדי לזהות אותנו ולהכניס אותנו לחשבון המקוון.

זיהוי הפנים מתבסס ברובו על טכנולוגיית Real Sense של אינטל, המשולבת בדור המצלמות החדש בניידים ומבצעת סריקה תלת ממדית של הפנים, כפי שאוברכט הסביר. אנחנו לא בקיאים בפרטיו של הדגם שהוצג, אבל ייתכן שהתאורה החריגה על הבמה (בהירה או חשוכה מדי) הייתה מקור הבעיה והמצלמה של real sense התקשתה להתמודד עמה – ראו גם בסרטון.

מלבד העניין הזה, ההצגה של אייסר עברה בלי שיהוקים. החברה הציגה מבחר נאה של מחשבים ניידים, כולם מצויידים בווינדוס 10, מחשב "הכל באחד" מעניין שניתן לשאת ממקום למקום בזכות סוללה, וכמובן, טלפון בשם פרימו שמסוגל גם להחליף את הנייד שלכם אם תחברו אותו למסך גדול.

פורסם לראשונה במגזין החיבור

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ