פייסבוק עושה חדשות באפליקציה חדשה

הרשת החברתית לוטשת עיניים למסך הנעילה של האייפון באפליקציית notify החדשה, שתספק לכם עדכוני חדשות, ותאפשר לכם לשתף אותם עם חברים או לשמור לאחר כך. אם ממש תרצו, אפילו תוכלו להיכנס ולקרוא

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
NOTIFY. אפליקציית החדשות של פייסבוק
עודד ירון

פייסבוק הוציאה אתמול אפליקציית חדשות בשם notify, שזמינה בינתיים רק בארצות הברית. כפי ששמה מעיד, האפליקציה מספקת התרעות מכלי תקשורת בנושאים שונים.

notify מחלקת את העדכונים ל"תחנות" לפי נושאי עניין כמו ספורט, חדשות, כלכלה או טכנולוגיה. לצדם ניתן לקבל עדכונים בנושאי אופנה או טריילרים חמים לסרטים. ההתרעות מופיעות במסך הנעילה של המכשיר וניתן גם לשתף אותן היישר משם, בלי לפתוח את הכתבה עצמה. אם אתם רוצים, ניתן גם לשמור את הכתבה לקריאה מאוחרת יותר.

יש האומרים שזהו ניסיון נוסף של פייסבוק בתחרות עם טוויטר בתחום החדשות בזמן אמת, שבו טוויטר עדיין מחזיקה ביתרון המיידיות. טוויטר אף הוסיפה לאחרונה כלי חדש בשם Moments, שאמור להבליט ולרכז תוכן חשוב או פופולרי, גם ממשתמשים ובנושאים שאתם לא עוקבים אחריהם בדרך כלל.

מייקל קרדה, מנהל מוצר בפייסבוק, אמר ל-re/code כי נוטיפיקציות כאלה הן מדיום בפני עצמו, מנותק מפייסבוק או כל פלטפורמה חדשותית. "לאנשים יש דרכים אחרות שבהם הם רוצים לצרוך מידע. חיפוש הוא דרך אחרת. רשתות חברתיות היא דרך אחרת, ואנחנו חושבים שהודעות פוש יכולות להוות דרך נוספת.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ