דור רפאלי מבליינדספוט: אני הקורבן

הסערה שהתחוללה סביב האפליקציה שמאפשרת לשלוח הודעות אנונימיות לא שוככת. היזם, שעובד בקבוצת "שלנו", האשים את ההורים ואת כלל הציבור הישראלי בכך שהפכו אותו לשעיר לעזאזל

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עודד ירון

דור רפאלי, היזם המזוהה עם אפליקציית בליינדספוט, הגיב היום (חמישי) לסערה שמתחוללת סביבה בפוסט זועם בפייסבוק, ובו התלונן שכולם מאשימים אותו בבריונות בשעה שהוא בעצם קורבן לבריונות בעצמו.

הפוסט של רפאלי מגיע כמה ימים לאחר תביעה שהגיש נגד כתב "הארץ" חיים לוינסון אחרי שזה פרסם את מספר הטלפון שלו בפייסבוק במחאה על האפליקציה. הסערה סביב האפליקציה, שפותחה על ידי קבוצת "שלנו" בה עובד רפאלי, התעוררה מאחר שהיא מאפשרת לשלוח הודעות אנונימיות, וכך גם לשמש פלטפורמה לבריונות.

רפאלי כתב בפתח דבריו כי "הרעיון מלכתחילה היה לתת במה לביישנים, ובנוסף לתת אפשרות לאנשים לפנות בצורה אנונימית לכל מיני עמותות (קהילה הומו-לסבית, נשים מוכות, ילדים בסיכון וכו) על מנת לקבל סיוע ולדבר עם אוזן קשבת עם ביטחון מלא. לדעת שאף אחד לא ידע שזה אתה. מעבר לזה זה פשוט משחק! למה angry birds טוב? למה candy crush טוב? מאות מיליוני אפליקציות קיימות ו99% מהן לא באו לשנות סדרי עולם. לא אוהבים? אל תורידו! שאנשים יפסיקו עם הצדקנות", פתח את דבריו.

בליינדספוט. אפליקציית מסרים אנונימית
בליינדספוט. אפליקציית מסרים אנונימית

בפוסט האשים רפאלי את ההורים ובעצם את כל הציבור הישראלי כולו בכך שהוא הפך לשעיר לעזאזל. "מצחיק שאנשים מאשימים אותי בשביל להרגיש טוב עם עצמם, אני מתערב שאם אני לוקח כל טלפון של ילד מגיל 12 אני מוצא בתוך הוואצאפ תמונות של מחבלים מתים עם המח שפוך על הרצפה, סרטוני סנאפ וסקס, את הסרטון של המורה שוכבת עם התלמיד שלה בטיול לפולין, את הבחורה השיכורה בבר באלנבי וכן הלאה וכן הלאה".

רפאלי הוסיף בפנייתו להורים כי "הילדים שלכם מקבלים תמונות והודעות שנמחקות לאחר הצפייה בהן! ואז לכו תוכיחו שמישהו שלח תוכן בלתי הולם. ממש 'קשה' לפתוח חשבון מזויף בפייסבוק ולשלוח הודעה, מאוד קל לקנות סים קארד ולשלוח הודעות...תסגרו את איקאה כי מוכרים שם סכינים שאפשר להרוג איתם! תפסיקו למכור אלכוהול כי אי אפשר לשלוט בנהגים שנוסעים שיכורים ורוצחים בכביש! אבל דור רפאלי?! צריך לעשות עליו חרם, כי רק בבלינדספוט אפשר להרע!".

"שטופי מח, כולם מנסים להתפרסם ולסחוט לייקים- ואתם הציבור מאמינים לכל", כתב. לסיכום, האשים רפאלי את המבקרים את אפליקציית בליינדספוט בכך שהם אלה שנטעו בראשיהם של ילדים את הרעיון לנצל את האפליקציה לבריונות. "אם לא אתם! הכתבים, העורכי דין, הבלוגרים צמאי לייקים והמחפשי פירסום - יכול להיות שהילד בן ה-17 היה שולח לילדה מהכיתה שהוא אוהב אותה. יכול להיות שהוא היה כותב לאמא שלו שהיא מהממת סתם בשביל לגרום לה לחייך. אבל אתם! אתם גרמתם לו לחשוב שהוא לא משתמש באפליקציה כמו שצריך, שאם הוא לא מקלל ילדה הוא לא משתמש בה כראוי!".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ