האפליקציה החדשה של מיקרוסופט: שעון מעורר עם שכל

Mimicker Alarm לא תפסיק לצלצל עד שתמלאו את המשימות שהיא תציב בפניכם

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

מיקרוסופט הוציאה בשבוע שעבר אפליקציית שעון-מעורר לאנדרואיד, שיש לה שיטות משלה לוודא שקמתם. Mimicker Alarm לא תשתוק עד שתמלאו את המשימות השונות שהיא דורשת מכם.

כמו כל שעון מעורר, אתם תצטרכו לקבוע מתי האפליקציה תעיר אתכם, אבל החלק המעניין מתרחש כשאתם כבר צריכים לקום. לשם כך תצטרכו לבחור מבעוד מועד איזו פעולה תצטרכו לחקות (Mimic). "כדי לכבות את השעון, אנחנו עשויים לבקש ממך לצלם סלפי, לומר משפט, או אפילו לצאת מהמיטה!", נכתב באתר האפליקציה. "אם לא תסיימו את המשחק בזמן, אנחנו נניח שנרדמתם שוב, והשעון יצלצל שוב".

Mimicker Alarm  פותחה בידי מיקרוסופט Garage, הצוות שאחראי על פרויקטים ניסיוניים. המטרה שלה היא לא רק לספק אפליקציית שעון-מעורר חביבה, אלא גם להדגים את היכולות המתקדמות  של פרויקט אוקספורד של החברה - פלטפורמת בינה מלאכותית לפיתוח תוכנות.

למה בעצם צריך בינה מלאכותית בשעון מעורר? כשבמיקרוסופט מדברים על סלפי, הם מתכוונים שאתם תעשו פרצוף שמביע רגש מסוים בהתאם להוראות שיופיעו על המסך, והבינה המלאכותית תוכל לזהות זאת. משימה נוספת דורשת מכם לצלם חפץ בצבע מסוים, ואז התוכנה תזהה שמדובר בצבע הנכון. המשימה האחרונה דורשת מכם לומר משפט מורכב, שאותו התוכנה תזהה. כל האפשרויות האלה דורשות יכולות מתקדמות יחסית של בינה מלאכותית.

אפליקציית Mimicker Alarm של מיקרוסופט
אפליקציית Mimicker Alarm של מיקרוסופטצילום: מיקרוסופט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ