עודד ירון

רשת חברתית חדשה מנסה להחיות את הקונספט של Second life בעידן המציאות המדומה. האפליקציה החברתית vTime שנוצרה בידי חברת Starship, הושקה בסוף השבוע בפלטפורמת Google Cardboard, והיא מזמינה את המשתמשים לתקשר עם חברים בסביבות וירטואליות מעוצבות.

הרשת החברתית החדשה מאפשרת למשתמשים לעצב את האווטאר שלהם כרצונם, ולתקשר גם עם חברים שמשתמשים בסמסונג Gear VR. החברה מבטיחה שזה יאפשר לתקשר עם מיליוני חברים פוטנציאליים.

החברה מציינת כי גם משתמשים שלא מצוידים במשקפיים המתאימים יכולים להצטרף לשיחה באמצעות הסמארטפון. עם זאת, שווה לציין שהשיחה מוגבלת לחבר אחד עד ארבעה, אז אפשר לשכוח מדיון לוהב מלא בטרמפיסטים וטרולים - מה שיכול להיות דווקא נחמד. גם ההתרחקות מהמודל המכני של הלייקים והשיתופים עשוי לייצר חוויה אינטימית יותר.

לעת עתה, הרשת החדשה מציעה 12 "יעדים וירטואליים", שלפי הסרטון של החברה כוללים בין היתר ישיבה במעגל על תחנת חלל (כן. מבחוץ); ישיבה על ערסלים התלויים על צדו של צוק גבוה; או לפחות הרפתקנים - ישיבה מסביב למדורה או באולם מפואר.

כן. הרושם שנשאר מהסרטון (והסרטון בלבד) הוא שמישהו השקיע מאוד בתפאורות נאות, ואולי גם מעוררות חרדות אם מדובר ב-VR, אבל בינתיים לפחות זה נראה קצת כמו חזרה לעולמות הווירטואליים של סקונד לייף, עם הרבה פחות אפשרויות לאינטראקציה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ