פייסבוק מוסיפה שיחות מוצפנות למסנג'ר

החברה הודיעה כי משתמשים יוכלו לבחור בשיחות "סודיות", שיאפשרו לשני משתמשים לצ'וטט גם מבלי שהחברה עצמה תוכל לצותת

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

אחרי שהוסיפה הצפנה לוואטסאפ, פייסבוק הודיעה רשמית ביום שישי כי גם אפליקציית המסנג'ר הרשמית של הרשת החברתית תתחיל לתמוך בהצפנה מקצה לקצה, ובנוסף היא תכלול גם אפשרות למסרים שיושמדו לאחר המשלוח. השיחות המוצפנות זמינות לחלק קטן מהמשתמשים בשלב הראשון, אבל החברה מבטיחה להרחיב את מספר המשתמשים במרוצת הקיץ. 

"היום אנחנו מתחילים לשלב אפשרות חדשה בתוך מסנג'ר כדי לתמוך טוב יותר בשיחות על נושאים רגישים", הבטיחה החברה. לדברי החברה, היא מתחילה לבחון את האפשרות ליצור "שיחות סודיות", שלא יגיעו לעיניים של איש מלבד בני השיח - "כולל אותנו", הדגישה החברה.

שיחה סודית במסנג'ר של פייסבוקצילום: פייסבוק

בניגוד לוואטסאפ, השיחות המוצפנות לא יהפכו לברירת מחדל, ומשתמשים יוכלו לבחור אם להשתמש בשיחה מוצפנת. השיחה תתנהל אך ורק במכשיר אחד, ולא יהיה ניתן לעבור מהטלפון למחשב או לטאבלט. בנוסף לא ניתן יהיה לשלוח קובצי גיף מונפשים או סרטונים, לבצע תשלומים או להשתמש בכלים נוספים של המסנג'ר בשיחות המוצפנות. לפחות בשלב הזה.

הצפנה מקצה לקצה נהפכה לעניין קריטי בעידן שלאחר סנודן, כאשר התברר שחברות רשת כמו פייסבוק וגוגל נמצאות בין הפטיש לסדן בכל הנוגע לאפשרויות הניטור והמעקב אחר המשתמשים שלהן. סוכנויות מודיעין בעולם רוצות גישה למידע, וחברות האינטרנט שיתפו איתן פעולה, כל אחת ברמה כזאת או אחרת. אבל החשיפה של הניטור והמעקב גרמה להן לא מעט מבוכה, והן יצאו למאבקים מתוקשרים נגד ה-NSA ומחוקקים בארה"ב שמבקשים להקל על פעילות סוכנויות המודיעין. 

שימוש בהצפנה עשוי לסייע לחברות להוכיח רצינות בהתמודדות עם גופי המודיעין, וגם קצת להסיר מהן את האחריות - אם הן לא יכולות לראות מה קורה בתוך השיחות שלכם, הן גם לא יכולות לספר את זה ל-NSA.

עוד יכולת שפייסבוק ניסתה להשתעשע איתה פעמים רבות באפליקציות אחרות, שפיתחה בניסיון להתמודד עם סנאפצ'ט, ללא הצלחה, היא האפשרות למסרים שמשמידים את עצמם לאחר הקריאה. המשתמשים יוכלו לבחור כמה זמן ההודעה שלהם תישאר זמינה לצפייה בתוך השיחה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ