האם הגיע הסוף של מערכת ההפעלה של OnePlus One?

הפצת האנדרואיד הפופולרית סיאנוג'ן הודיעה כי תפסיק את כל שירותיה בסוף השבוע, עקב הקשיים אליהם נקלעה החברה

ניב ליליאן, מגזין החיבור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיאנוג'ן
סיאנוג'ן

בשקט בשקט, בתוך סוף השבוע וחופשת החג באירופה ובארצות הברית, הודיעה הפצת האנדרואיד הפופולרית, סיאנוג'ן, כי תפסיק את כל השירותים שלה ב-31 בדצמבר, כלומר, בעוד כשבוע.

סיאנוג'ן, במקור פיצול של אנדרואיד, שהפכה לחברה מסחרית ב-2013, מתוך מטרה להוות אלטרנטיבה לאנדרואיד עצמה ולהוות מערכת הפעלה שלמה לטלפונים כמו OnePlus, עברה בחודשים האחרונים סדרה של תהפוכות ושינויים. האחרון שבהם, היא ההודעה כי החברה תפסיק לספק שירותים עבור טלפונים המבוססים על מערכת ההפעלה שהיא מספקת, ב-31 בדצמבר.

עדכונים יומיים, מה שמכונה בעגה המקצועית nightly (כלומר, שמועלים מדי לילה), יפסיקו להתפרסם. ההתקנות הקיימות וקוד המקור לפיתוח בידי הקהילה, ימשיך להיות זמין למי שירצה להמשיך תחזוקה ופיתוח באופן עצמאי. 

מייסד סיאנוג'ן המקורי, סטיב קונדיק, עזב את החברה אחרי שהביע שאט נפש מאופן הניהול שלה, ובהיסטוריה שלה גם שינויים נוספים ופיטורי עובדים. המנכ"ל הנוכחי, היזם הישראלי ליאור טל, מוביל מהלך של הפיכת סיאנוג'ן לשורה של רכיבים מודולריים, אותם תוכל כל יצרנית סלולר להוסיף לטלפונים שלה.

ברם, אלה חדשות רעות לבעלי טלפונים המבוססים על סיאנוג'ן, כמו OnePlus או Zuk. מעניין יהיה לראות מה יקרה כשבעלי הטלפונים ילחצו על כפתור חיפוש עדכונים ב-1 בינואר 2017, אבל המשמעות האפשרית היא שהם יצטרכו להתחיל לחפש טלפון חדש.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ