עודד ירון
עודד ירון

פייסבוק עושה את מיטב מאמציה כדי לוודא שאנחנו חברותיים מספיק ולא מסננים אף אחד, בין אם זה בוואטסאפ ובין אם במסנג'ר שלה. אם פעם רק היינו מקבלים עדכון על כך שמישהו קיבל את ההודעה, עכשיו אנחנו יודעים גם מתי הוא הסתכל עליה - כך שאין לאן לחמוק. על פי גילוי חדש, נראה שתוך כמה חודשים חברים לקבוצות שלנו ידעו גם איפה אנחנו המצאים.

חשבון הטוויטר "WABetaInfo", שעוקב אחר הפיתוחים החדשים שמשולבים בגרסאות בטא של האפליקציה, גילה לאחרונה כי גרסאות עתידיות כוללות כלי שנקרא Live Location Tracking. על פי החשבון, הכלי החדש, שמשולב בגרסאות 2.17.3.28 ל-iOS וב- 2.16.399 לאנדרואיד, מאפשר לשדר לחברים בקבוצה את המיקום בפרקי זמן קבועים שנעים בין דקה לחמש דקות. בין שאר הכלים שעשויים להיות משולבים בגרסאות הבאות, החשבון גילה גם כי בוואטסאפ שוקלים לדווח לחברים עמם אתם משוחחים בשיחת טלפון באמצעות האפליקציה אם הסוללה שלכם עומדת להיגמר.

את Live Location Tracking ניתן יהיה להפעיל מעמוד המידע של הקבוצה. העדכון של המיקום הוא במודל Opt In -  הוא לא מופעל כברירת מחדל, ויש להפעיל אותו מבחירה. המבחן האמיתי של התוספת החדשה יהיה בפעם הבאה שהגן של הילדה יצא לטיול, והגננת תרצה לדעת איפה כל ההורים. משם והלאה עלול להיווצר מדרון חלקלק.

צריך לזכור שלא כל היכולות המשולבות בגרסאות בטא מגיעות בסוף לאפליקציה היציבה, כך שייתכן כי גם הכלי הזה לא ישולב בסופו של דבר, ואם הגננת תרצה לדעת איפה אתם, תוכלו פשוט לשלוח את המיקום שלכם - כפי שכבר ניתן לעשות כיום (לחיצה על האייקון של אטב הנייר, ולאחר מכן על האייקון של המפה).

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ