סמיר מזרחי הוציא סינגל עם 10 דקות של שקט כדי לפתור באג של אפל

האייפון עדיין לא הבין שהוא לא חייב להשמיע את השיר הראשון לפי האלף-בית האנגלי כשהוא מתחבר לאוטו? הכירו את הלהיט החדש שיפתור לכם את הבעיה

עידו קינן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
iTunes

A a a a a Very Good Song הוא שיר של סמיר מזרחי שעלה בשבוע שעבר לאייטיונז. הוא מורכב מ-9 דקות – הרבה זמן בשביל שיר פופ – של שקט מוחלט. אלא שמזרחי אינו אמן קונספט דמוי גון קייג' סלאש טרול אינטרנט, אלא האקר. השיר שלו נועד לפתור באג במערכות שמע.

לפני שנה סיפר מזרחי על הבאג הזה בפוסט בבאזפיד:
"אני אוהב את להקת Vampire Weekend. אבל אנחנו צריכים לדבר על משהו שיש לו פוטנציאל להרוס אותם לכולנו. או לפחות – אנחנו צריכים לדבר על משהו שהורס שיר אחד לכולנו. השיר הזה הוא A-Punk. והבעיה: כשאתם מחברים את האייפון שלכם לאוטו, הוא מנגן אוטומטית את השיר הראשון אלפביתית שיש לכם באפליקציית אפל מיוזיק, ואצל הרבה אנשים זה A-Punk של Vampire Weekend"

שנה עברה, ומזרחי מצא פתרון: "היי שחררתי שיר ריק שיתנגן ראשון כך שהשיר ה*אחד* הזה לא יתנגן בכל פעם שאתם מחברים את הטלפון שלכם לאוטו".

הוא הכניס רצף של A ורווח בראש השם של השיר, A a a a a Very Good Song, כדי לוודא שיהיה הראשון אלפביתית, ותזמן אותו ל-9:58 דקות, מספיק זמן להתארגן באוטו ואז לבחור שיר או פלייליסט, אבל לא מספיק זמן בשביל שאפל יחוררו לכם את הכיס – כי אם הוא נמשך יותר הם גובים ממך מחיר של אלבום שלם.

אף שהוא פתר בעיה טכנית, מזרחי שואף גם להכרה אמנותית: "זה היה החלום שלי מאז שהייתי ילד קטן ב-1987 לעלות בפופולריות באייטיונז ושיהיה לי השיר מספר אחת, בבקשה עיזרו לי לגרום לזה לקרות", כתב בטוויטר. הוא תייג את ג'סטין ביבר ודיפלו על הסינגל, ביקש עזרה מאוהדיו להגיע לאלבום פלטינה והכריז: "אני חושב עכשיו לצאת לסיבוב הופעות".

עידו קינן הוא בלוגר עצמאי המפעיל את הבלוג חדר 404, מגזין תרבות דיגיטלית, טכנולוגיה וחיי רשת

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ