אפליית הג'ינג'ים באימוג'יז על סף סיום

אמנם רק ביוני הקרוב האימוג'יז החדשים יהיו זמינים לכל דורש, אך פרסום חדש חושף כמה תוספות מעניינות שיהוו תיקון לעוול היסטורי

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צילום מסך מתוך סרטון על האימוג'יז החדשים
הארץ

האימוג'יז כבר נכנסו עמוק לשפה שלנו, ובני נוער רבים (וגם מבוגרים, צריך להודות) עושים בה שימוש בלתי פוסק. לכן, לא פלא שהודעה על מאות סמלים חדשים שיתווספו ראויה להתייחסות, בעיקר מאחר שבתוספות החדשות נעשה תיקון לעוול היסטורי.

גרסת 11.0 של האימוג'ים, על חידושיה, צפויה להיות זמינה החל מחודש יוני הקרוב, אך כבר עכשיו פורסמו רבים מהם בטרם יתחילו אפל, גוגל ומיקרוסופט לבצע את ההתאמות הפרטיות שלהן.

לצד תוספות כמו גיבורי על, לאמות, היפופוטמים, קנגורו ודביבונים ניתן למצוא גם דמויות של  ג'ינג'ים, שעד היום הודרו מהקהילה האימוג'ית. העוול לקהילה הג'ינג'ית הוא רק אחד מני רבים שמתוקנים בעקבות ביקורת שנמתחת על קונסורציום יוניקוד. הוא ספג למשל ביקורת על היעדר גיוון אתני ומגדרי לאורך השנים. גם השימוש בתמונות של אקדח אמיתי משכו ביקורת, וחלק מהחברות המשתמשים בקידוד החליפו את התמונה בכזו של אקדח מים. 

כזכור, לפני כמה חודשים עוררו האימוג'יז החדשים סערה קלה ברשת, כשחוסר הסכמה בנוגע לסדר הנכון של מצרכי הצ'יזבורגר בתוך הלחמניה הוביל לוויכוח מר שגרם אפילו למנכ"ל גוגל סונדאר פיצ'אי להתייחס לסוגייה. לאחר מכן החברה אף תיקנה את האמוג'י במכשיריה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ