עודד ירון

Swype, חלוצת ההקלדה במשיכת אצבע, הולכת לעולמה, כך אישרה אתמול (שלישי) חברת Nuance שרכשה את האפליקציה ב-2011. זאת לאחר שהודעה של החברה באתר התמיכה שלה מתחילת החודש לא ממש זכתה לתפוצה רחבה.

מי שינסה להוריד את האפליקציה מחנות גוגל פליי של אנדרואיד או האפל App Store לאייפון יגלה כי הלינקים שבורים. "אנחנו עצובים להודיע כי אפליקציית Swype+Dragon הגיעה לסוף חייה", מסרה חברת ניואנס. לדבריה היא לא תמשיך לעדכן את האפליקציות.

סווייפ הוקמה בידי קליף קושלר, שהיה אחראי על פיתוח T9, אלגוריתם תיקון ההקלדה המוכר עוד מתור הזהב של הטלפונים הניידים מבוססי המקשים. קושלר וצוותו ניסו להתאים את הרעיון לעידן הסמארטפונים, ופיתחו מקלדת שמנחשת את המילה שתכננתם להקליד לפי משיכת האצבע על המסך.

האפליקציה הוצגה לראשונה ב-2008, בשחר ימי אנדרואיד,  אבל הגיעה לחנות האפליקציות של אנדרואיד רק ב-2011. עם זאת, היא זכתה לפופולריות עוד קודם לכן הודות ליצרניות טלפונים שונות ששילבו אותה בגרסאות שלהן לאנדרואיד ומערכות הפעלה נוספות.

אחרי הרכישה ב-2011, חברת ניואנס שילבה בה גם את dragon - תוכנה להכתבה קולית. עכשיו החברה משאירה את המקלדת מאחור ומעבירה את עיקר מאמציה לפיתוח בינה מלאכותית לתוכנות סיוע כמו אלקסה וסירי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ