דיווחים: מאגר הסוחרים המלא של טלגראס דלף לרשת

המאגר כלל מידע אישי וסרטונים מפלילים המציגים את הסוחרים לצד כמויות מסחריות של מריחואנה

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

מאגר הסוחרים המלא של טלגראס, הקהילה שהפכה לפלטפורמה מרכזית לסחר במריחואנה בארץ, דלף לרשת, כך מדווחים תוכנית הצנרת ואתר קנאביס.

על פי הדיווחים מדובר במאגר של כ-3,500 בני אדם שכולל, לצד שמות ופרטים אישיים, גם סרטונים מפלילים שלהם לצד כמויות מסחריות של מריחואנה. הסרטונים הללו היו חלק מהליך הקבלה למעמד של סוחר בטלגראס, ולאחר מכן הם שימשו את ההנהלה כאמצעי לחץ על הסוחרים.

מקים טלגראס, עמוס דב סילבר שחי בארה"ב, תיאר אותה בראיון ל"הארץ" כפרויקט אידיאולוגי שמהווה עליית מדרגה במאבק ללגליזציה, ואולם התמונה שעולה מדיווחים שונים בחודשים האחרונים מגלים שהמצב בשטח רחוק מאוד מאידיאלי. 

באתר קנאביס ציינו כי לא מעט סוחרים מתחו בחודשים האחרונים ביקורת על הנהלת טלגראס, וגם חלק מהמנהלים פרשו עקב מה שתואר באתר כהידרדרות ביחס של מנהלי הקבוצה. "בימים האחרונים אף הגיע הסכסוך לכדי איומים קשים על חיי חלק הפורשים וחיי משפחותיהם", נכתב בקנאביס. 

צילומי מסך מתוך טלגראס. ביקורות על איכות החומר ואדיבות הסוחרים
קרדיט: מעמוד הטוויטר של גיא לרר

הדליפה של מאגר הסוחרים היא נקודת שפל של ההידרדרות, וכמובן שהיא מהווה סיכון בראש ובראשונה לסוחרים עצמם, אבל היא עלולה לסכן גם את לקוחותיהם, או כל מי שנמצא איתם בקשר. עם זאת, הסיכון כנראה פחות משמעותי מזה שניצב בפני הסוחרים עצמם. זאת מפני שככל הנראה אין מאגר מקביל של לקוחות.

במסגרת תהליך ההתחברות משתמשים נדרשים אמנם להציג תמונה עם תעודת הזהות שלהם, אבל לדברי גולשים, אותן תמונות אינן אמורות להישמר במאגר מרכזי בדומה למידע על סוחרים.

עם זאת, כל סוחר שנעצר ואיתו המכשיר הסלולרי שלו הוא פתח לעוד מספר רב של חקירות של לקוחות או סוחרים נוספים שעמם היה בקשר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ