אפל אוסרת על אפליקציות לכריית מטבעות דיגיטליים

החברה הבהירה שהיא לא מוכנה שמפתחים ירוויחו על חשבון חיי הסוללה וכוח המעבד של האייפון או האייפד

יאיר בריל - צרובה
יאיר בריל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אשה אוחזת במכשיר אייפון X
יאיר בריל - צרובה
יאיר בריל

אפל החליטה להצטרף למאבק נגד אפליקציות הכורות מטבעות קריפטוגרפיים. החברה עדכנה השבוע את כללי המפתחים עם הגבלות חדשות על יישומים אשר משתמשים במכשיריה הניידים לצורך כריית מטבעות דיגיטליים. 

"אפליקציות לא יעשו שימוש בכריית מטבעות קריפטוגרפים אלא אם העיבוד מבוצע לא על המכשיר", מציין הסעיף שהוסיפה החברה לכללים למפתחים המציעים אפליקציות ל-App Store. ההגבלות החדשות לא עוצרות רק באפליקציות עצמן - הן אוסרות גם על אפליקציות שמשלבות פרסומות צד שלישי שעושות שימוש בכרייה.

אפל הבהירה כי הסיבה לחוקים החדשים נובעת מהחשש כי כריית מטבעות קריפטוגרפים באמצעות מכשירי החברה עלולה להוביל לשחיקה ו"ייבוש" של הסוללות באייפונים ובמכשירי אייפד. מדובר בנושא רגיש בעבור החברה, בעיקר לאחר שהתברר בשנה האחרונה כי במקרים מסוימים, החברה העדיפה להאט מכשירים ישנים, כדי לשמור על חיי הסוללה שלהם.

אפל היא האחרונה בשורה ארוכה של חברות שיוצאת נגד שימוש במכשירי המשתמשים לצורך כריית מטבעות כמו מונרו או Zcash. בשנה האחרונה השיטה הזו צברה פופולריות רבה בקרב מפתחים שמחפשים ערוצי הכנסות אלטרנטיביים.

היו ששילבו אותה בצורות לגיטימיות באפליקציות ובאתרים, ועדכנו את המשתמשים, אך רבים פשוט הסתירו קוד לכרייה של מטבעות קריפטוגרפיים באתרים, בעוד שאחרים פשוט הפיצו תוכנות זדוניות בניסיון להדביק אתרים, מחשבים או מכשירים ניידים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ