האם אינסטגרם משנה כיוון ב-90 מעלות? "זה רק ניסוי"

משתמשים דיווחו הערב על שינוי קיצוני בעיצוב אפליקציית התמונות הפופולרית של פייסבוק - גלילה לצד; בפייסבוק מיהרו להרגיע את הרוחות, אבל ברשת כבר מיהרו להגיב, ולא בהתלהבות רבה

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עודד ירון

משתמשים רבים באינסטגרם זכו הערב (חמישי) להצצה לשינוי עיצוב רדיקלי באפליקציית התמונות הפופולרית של פייסבוק: במקום הגלילה האנכית האינסופית של הפיד, אליה כולנו התרגלנו (בין אם בפייסבוק, בטוויטר או באינסטגרם), משתמשים דיווחו האפליקציה עברה לגלילה לצדדים - בסגנון שמוכר יותר מעיצוב הסטוריז.

בנוסף לשינוי הכיוון, משתמשים דיווחו כי הגלילה בגרסה החדשה של הפיד אינה נעשית בצורה חלקה. במקום זאת, כל דפדוף תמונה נעשה בנגיעה יחידה במסך - כפי שאתר Techcruch דיווח כבר באוקטובר.

כמובן ששינוי העיצוב עורר סקרנות רבה, אבל בפייסבוק מיהרו להנמיך ציפיות. אלכס הית', כתב של אתר Cheddar שאל בטוויטר את אדם מוסרי, בכיר פייסבוק שמשמש כעת מנהל אינסטגרם, על השינוי, והוא מיהר להבהיר שמדובר רק באחד מני ניסויים רבים שעורכת החברה. 

לדבריו, העובדה שהוא נחשף למשתמשים כה רבים נובעת מבאג ביישום הניסוי. "מצטערים על זה", כתב. "זה היה אמור להיות ניסוי מאוד קטן, אבל הרחבנו אותו יותר מכפי שציפינו".

החברה מסרה ל-Techcrunch כי היה אכן מדובר בבאג, והעיצוב הושב לקדמותו במהירות. זה לא הפריע להמוני גולשים להגיב בזעזוע לניסוי:

הצצה לפיד הניסויי של אינסטגרם. מתוך סרטון של אלכס הית' בטוויטר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ