שלחתם הודעה מביכה בפייסבוק מסנג'ר? מהיום תוכלו למחוק אותה

אפשרות חדשה למחיקת הודעות עבור כל משתתפי הצ'ט הושקה על ידי הרשת החברתית, במידה לא מבוטלת "הודות" לחשיפת מחיקת הודעות של המנכ"ל שלה באפריל

איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתן לשם

פייסבוק השיקה אפשרות חדשה למחיקת הודעות מהצ'אט שלה, עד 10 דקות משליחת ההודעה המקורית. כעת גם כל משתמשי הרשת החברתית – באתר, IOS  או במסנג'ר – יוכלו לקחת שליטה גדולה יותר על מה שיצא להם מהאצבעות.

פייסבוק משווקת את הכלי החדש כאמצעי שליטה גדול יותר על טעויות הקלדה, או הודעות לא ראויות , וכזה "שיאפשר לאנשים לנהל שיחות גלויות יותר" כך לפי הודעת החברה. עם הקשה על ההודעה הלא רצויה (בגרסת המובייל) או על שלוש הנקודות שלידה (בגרסת האתר) תופיע האופציה "מחק". לחיצה על האפשרות הזו תוביל למסך בעל שתי אפשרויות – מחק עבורי ומחק עבור כולם.

האופציה של "מחק עבורי" תמחק את ההודעה רק בצד השולח שלה, ותאפשר למי שאינו מעוניין שמישהו יצפה בהודעותיו אך כן מעוניין לשמור עליהן גלויות בצד השני, לעשות זאת. לחיצה על "מחק עבור כולם" תמחק את ההודעה בצד המקבל, ואצל כל המקבלים אם מדובר בצ'אט רב משתתפים, אך היא תשאיר עקבות בדמות סימון "הודעה שנמחקה" עבור כולם.

הצד המקבל יכול לדווח עליה לרשת, למרות שלא קרא אותה, וכך היא תקבל עוד מספר דקות של "חיים" עד שצוות פייסבוק יבדוק את תוכנה ומידת הפוגענות שלה. האופציה החדשה זמינה כבר כעת לכל המשתמשים, אך כמובן לא תהיה יעילה להודעות ישנות יותר מעשר דקות.

הולדת הפיצ'ר החדש לוותה בחשדות והאשמות כבדים, שראשיתם באפריל האחרון. תחקיר של אתר הטכנולוגיה "techcrunch" גילה שמארק צוקרברג, מייסד ומנכ"ל פייסבוק, מחק כמה מהודעותיו הישנות ממספר נמענים שונים. המחיקות הללו אירעו בתקופה שפיצ'ר מחיקת הודעות אפילו לא היה על השולחן מבחינת הרשת. אחרי כמה שעות של ניסיונות הסתרה (בפייסבוק ניסו לטעון שמדובר בהידוק האבטחה בעקבות הפריצה לסוני), הוציאה הרשת החברתית הודעה לפיה היא תשיק שירות חדש למחיקת הודעות לכלל משתמשי הפלטפורמה.

מחיקת ההודעות הישנות של צוקרברג – הרבה יותר מבנות 10 דקות – עוררה סערה ברחבי העולם, והעלתה חשד שמא מדובר בהסתרת ראיות וטשטוש עקבות של החברה. על פי הנטען מספר בכירים נוספים בפייסבוק מחקו גם הם הודעות ישנות שלהם, גם כן מכמה נמענים שונים.

בעקבות התפוצצות הפרשה פייסבוק גם הודיעה שעד שיושק השירות החדש לכלל המשתתפים, בכירי החברה לא ימחקו עוד הודעות ישנות. כך שלצד השמחה הטהורה אודות אפשרות מחיקת הודעת הנאצה לחברה לשעבר או ביטול ההודעה הפוגענית שנשלחה לאמא במקום לחבר טוב, אפשר להתחיל להרהר בשטיח האדום שניתן כעת לבכירי פייסבוק למחוק את הודעותיהם. במקרה שלהם, מדובר בהודעות שיכולות לעניין את העולם כולו וכעת הן בבחינת "מחק עבור כולם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ