זה הזמן להיפרד: מיקרוסופט מזהירה שהתמיכה בווינדוס 7 עומדת להסתיים

מערכת ההפעלה, שבשיאה שלטה ביותר ממחצית השוק עומדת בפני הסוף? מה צריך לעשות? ואיך משדרגים? כל התשובות בפנים

קפטן אינטרנט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ווינדוס
יעזור למערכת ההפעלה הבאה אחריו לחצות את קו המיליארד?

מיקרוסופט החלה לשלוח הודעות ללקוחותיה המשתמשים במערכת ההפעלה ווינדוס 7, והתריעה בפניהם כי החל מה-14 בינואר 2020 היא תפסיק לתמוך בגרסה הזו.

משמעות הדבר היא שלא יהיו יותר עדכונים זמינים בנושא אבטחה, תמיכה טכנית, אחסון ועוד. בחברה הודיעו כי בחודשים הקרובים יקבלו הלקוחות מספר מצומצם של הודעות – כלקח מהפצצת ההתרעות על ווינדוס 10 שעוררה את חמת הגולשים – אותן יהיה ניתן לבטל באמצעות לחיצה על "אל תציג שוב לעולם".

מיקרוסופט אמנם לא כללה הצעה לשדרוג למערכת ההפעלה Windows 10, אולם בלינק שמצורף להודעה קיים הסבר מפורט על המערכת העדכנית ביותר של ענקית התוכנה עם אפשרויות רכישה מגוונות. 

כמעט 10 שנים אחרי שיצאה לשוק, מגיעה אחת ממערכות ההפעלה הפופולריות בהיסטוריה לסוף דרכה. בשיאה היה הייתה מותקנת על לא פחות מ-52% מהמחשבים, וגם כיום היא עדיין המערכת הנפוצה ביותר בעולם (33.89% נכון ל-2019). המהלך הזה, כך מקווים במיקרוסופט, צפוי להזניק את Windows 10 אל מעבר לקו מיליארד החשבונות ולהפוך אותה למערכת ההפעלה הנפוצה ביותר בהיסטוריה.

לפני שהשירות עבור עשרות מיליונים יסתיים, החברה סיפקה כמה המלצות. בראשיתם, כמובן, השדרוג למערכת העדכנית, אך גם גיבוי בכונן חיצוני, הצבת חומת אש יעילה שתתגבר על אי-עדכוני האבטחה ועדכון סמוך כמה שניתן למועד פקיעת התמיכה – כולם נמצאים ברשימת ההמלצות של החברה. 

למרות זאת, כדאי לזכור שפשוט אסור להישאר עם מערכת הפעלה שלא זוכה לעדכונים. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ