ארה"ב מאלצת חברה סינית למכור את גריינדר, אפליקציית ההיכרויות לגייז

חברת Kunlun ניסתה לעקוף את הרגולטור האמריקאי ורכשה את האפליקצייה ללא אישורו, כעת הפכה לסמל של המלחמה האמריקאית ברכישות סיניות

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גריינדר
אפליקציית גריינדרצילום: ALY SONG/רויטרס

חברת גיימינג סינית מבקשת למכור את אפליקציית הדייטינג גריינדר, הפופולרית בקהילת הלהטב"ק, בה היא מחזיקה מ-2016. זאת אחרי שפאנל בנושא בטחון לאומי של ממשל ארצות הברית העלה חששות בדבר הבעלות שלה, כך לפי מקורות המעורים בנושא.

הוועדה להשקעות זרות הודיעה לחברה הסינית, Kunlun, שאחזקתה בחברה הממוקמת בקליפורניה מהווה סיכון לביטחון הלאומי. החששות של הוועדה נוגעים לפרצות אבטחה ופרטיות אפשריים, שינבעו מדליפת מידע אישי בו המתכנתים מחזיקים, בין היתר של אנשי צבא ומודיעין אמריקאים.

כתוצאה מכך הודיעה החברה הסינית כי היא מעמידה את האפליקציה הפופולרית למכירה, ובכך הפכה הפרשה להתערבות המרכזית ביותר של הוועדה בעסקאות חתומות. Kunlun רכשה את גריינדר בשני שלבים, בין השנים 2016 ו-2018 מבלי להגיש את הרכישה לביקורת של הוועדה להשקעות זרות. בכך, על פי המקור שביקש להישאר בעילום שם, חשפה את עצמה להתערבות ממשלתית.

לגריינדר היו למעלה מ-27 מיליון מנויים, נכון ל-2017 והיא משמשת פלטפורמת היכרות מבוססת מיקום לחברים בקהילת הלהטב"ק. המהלך האחרון של הוועדה הממשלתית מצטרף לשני מהלכים מהשנים האחרונות – חסימת מכירת בנק ההשקעות MoneyGram International ומכירת חברת מכירות הטלפון AppLovin, שתיהם יועדו להימכר לחברות סיניות.

ההחלטה הזו מהווה איתות לחברות סיניות רבות, שמקוות לעקוף את הוועדה בדרך לרכישת חברות טכנולוגיה אמריקאיות. הרכישה של גריינדר בידי הענקית הסינית עוררה כבר בתחילה דאגות מפני פריצת אבטחה, מאחר והמשתמשים מנדבים מידע רב אודותיהם, שעתיד היה להימסר לחברה שנשלטת על ידי הממשל הסיני.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ