בניגוד לטענות מיקרוסופט: הפריצה לא הוגבלה לאאוטלוק והיתה חמורה בהרבה

אתר Motherboard מדווח כי הפריצה פגעה גם בחשבונות MSN והוטמייל ולפחות בחלק מהמקרים התוקפים הצליחו לגשת גם לתוכן הודעות האימייל

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיקרוסופט
מיקרוסופטצילום: © Jacky Naegelen / Reuters/ר
עודד ירון

פריצת ההאקרים לשירותי אימייל הקשורים למיקרוסופט היתה נרחבת וחמורה מכפי שפורסם אתמול, כך דיווח הלילה אתר Motherboard. בעוד שאתמול מיקרוסופט אישרה כי הפריצה אירעה למספר מצומצם של חשבונות באאוטלוק.קום, על פי הדיווח החדש, מדובר במספר גדול של חשבונות בשירות אאוטלוק המקוון, כמו גם MSN ואף הוטמייל הוותיק.

בנוסף, מיקרוסופט הודתה שלמעשה הפורצים הצליחו להשיג גישה לתוכנן של הודעות אימיי, בניגוד לדיווח הקודם לפיו הפריצה הוגבלה לכתובות האימייל של בעלי החשבונות והנמענים וכותרות האימיילים.

גורם ששוחח עם אתר Motherboard (ברשת Vice) סיפר לאתר כי התקיפה בוצעה באמצעות כלי שמשמש את אנשי התמיכה של החברה. הוא הוסיף כי חשבונות עסקיים בתשלום לא נפגעו בתקיפה האחרונה, אך משתמשים בשירותים החינמיים של החברה היו בסכנה של פריצה בידי ההאקרים. בניגוד להודעות שנמסרו למשתמשים שנפגעו ממיקרוסופט, הוא הציג לאתר צילום מסך שממנו עולה כי התוקפים הצליחו לגשת לתוכן הפנימי של האימיילים - לפחות בחלק מהמקרים.

לאחר שהוצג למיקרוסופט צילום המסך, החברה אישרה כי בחלק מהמקרים התוקפים אכן הצליחו לגשת לתוכן המיילים. לדברי החברה מדובר בכ-6% מכלל החשבונות שנפרצו - ואלה לדבריה מהווים מספר מאוד מצומצם מהמשתמשים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ