בעקבות הקורונה, גוגל גייסה למאבק את הכלי החשוב ביותר - הגוגל דודל

השרבוט החביב והפופולרי של החברה הוקדש היום למשימה הפשוטה אך הקריטית של שטיפת ידיים נכונה, כמו גם להצגתו של רופא הונגרי נשכח אך בעל משקל היסטורי חשוב בימים אלה

יאיר בריל - צרובה
יאיר בריל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
הגוגל דודל של גוגל בעקבות הקורונה
יאיר בריל - צרובה
יאיר בריל

בעוד וירוס הקורונה מתפשט ברחבי העולם ומכניס יותר ויותר מדינות לסגר חלקי או מלא, עדיין לא ברור מהי הדרך הנכונה לפעול מולו. אחרי הכל, מדובר בתופעה טריה יחסית, כזאת שמשאירה את רוב האוכלוסיה עם יותר שאלות מתשובות. אבל על דבר אחד אין איש מערער: בין אם אתם מחסידי הבידוד, הבדיקות או ה"נחטוף אותו כדי להתחסן" - שטיפת ידיים היא קריטית יותר מאי פעם.

גם ענקית הטכנולוגיה גוגל מודעת לחשיבות ההיגיינה האישית (כנראה הקשיבה לנתניהו ולמשה בר סימן טוב), והחליטה להקדיש את הגוגל דודל המפורסם לטובת הדרכה מדוקדקת בנושא. הסרטון, שמציג אנימציה של שטיפת ידיים מוקפדת להפליא, נמשך למעלה מ-50 שניות, מחמיר בהרבה מחוק 20 השניות שהתרגלנו אליו בתקשורת המקומית.

מי שמופיע בסרטון כשהוא מתזמן את הסיבון הוא אינגץ זמלווייס (Ignaz Semmelweis), רופא ומדען הונגרי שחי באימפריה האוסטרו-הונגרית במאה ה-19. זמלווייס התפרסם בזכות מסקנתו ששטיפת ידיים לפני טיפול ביולדות מורידה משמעותית את התמותה בקרב המטופלות. בזמן אמת התאוריה שלו לא ממש התקבלה בברכה, והוא אף סיים את חייו בבית משוגעים. אז בפעם הבאה שאתם נשלחים למרפסת כדי לפרגן לרופאים, אל תשכחו להקדיש כמה מחיאות כפיים לזמלווייס - רק אל תשכחו לשטוף אותן קודם.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ