יוטיוב עוצרת את פיצ'ר הסיוע מהקהילה והיוצרים החירשים כועסים

פלטפורמת הסרטונים הפופולרית הודיעה כי החל בסוף ספטמבר 2020 היא תסיר את האפשרות של חברי קהילות להוסיף תרגומים וכתוביות; עצומה נגד המהלך גרפה עד כה מעל 400 אלף חתימות

יאיר בריל - צרובה
יאיר בריל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עין צופה ביוטיוב
יאיר בריל - צרובה
יאיר בריל

יוטיוב הודיעה לפני כמה ימים כי היא מפסיקה את הפיצ'ר של "הצעות תוכן מהקהילה", שמאפשר למשתמשים בפלטפורמה להציע תוספות של שמות, כתוביות ותיאורים לסרטונים.

לטענת החברה האמריקאית, השימוש בשירות היה מועט ונוצל לא פעם למטרות ספאם, ולכן החל ב-28 בספטמבר הוא יופסק. היא מסרה כי היוצרים עדיין יוכלו לעשות שימוש בשירותי כתוביות שהפלטפורמה מציעה באופן אוטומטי ובשירותי צד שלישי אחרים.

עם זאת, על אף שביוטיוב טוענים להיענות נמוכה בכל הנוגע לשימוש בשירות, ישנן קהילות שזועמות על ההחלטה. אחת מהן היא קהילת החירשים וכבדי השמיעה, שיוצרי סרטונים שפועלים בה חוששים מהפעולה ומההשלכות שלה עליהם.

כפי שהסבירה היוטיוברית כבדת השמיעה ריקי פוינטר, הביטול עלול לצמצם ולפגוע ביכולת של אותם יוצרים לשמור על קשר עם הקהל שלהם ולהרחיב את המעגל כדי להגיע לאנשים נוספים. "התרומה של הקהילה יכולה לסייע לסרטונים באנגלית להגיע גם לדוברי גרמנית, ספרדית ומנדרינית", היא הסבירה בסרטון שהעלתה ביום ראשון. "ערוצים רבים לא יכולים להוסיף כתוביות מכיוון שהם מוגבלים, חסרי אמצעים, או מוגבלים וגם חסרי אמצעים".

ביוטיוב מסבירים שהסיבה להסרת האפשרות נעוצה בשני היבטים - שימוש לא נאות שנעשה לעתים במערכת, וחוסר היענות לשימוש בה מצד הגולשים. לטענת פוינטר, הסיבה לחוסר השימוש נמצא בשיווק לקוי של הפיצ'ר מצדה של יוטיוב ובכך שחלק מהמהלכים הנוגעים למערכת הקשו עליה להפוך לפופולרית יותר. למשל, באוגוסט של שנה שעברה הודיעה יוטיוב כי היוצרים יצטרכו לבדוק כל תוספת של כתוביות ותרגום שהתקבלה מחברי הקהילה, מה שכמובן מסרבל את התהליך.

בינתיים, העלו המתנגדים להחלטה עצומה באתר change.org, שבה הם קוראים ליוטיוב לעצור את המהלך. "כיתובים של הקהילה הם פיצ'ר שאיפשר לרבים להתאחד וליהנות מתוכן שבמצב אחר הם לא היו מסוגלים לקבל. הסרת האפשרות מונעת מהם את החווייה הזאת", נכתב בדף העצומה, שעד כה זכתה ליותר מ-400 אלף חתימות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ