מוזילה יוצאת למלחמה בתוספים האיטיים של פיירפוקס

יוצרת דפדפן הקוד הפתוח מנסה לקצר את זמני העלייה של פיירפוקס בכל דרך, גם אם זה אומר להציג רשימה של התוספים האיטיים ביותר

עודד ירון
עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עודד ירון
עודד ירון

הדפדפן פיירפוקס נמצא במירוץ קשה על המהירות מול כרום, אופרה וגם אקספלורר. כדי להתמודד במירוץ מוזילה עושה הרבה מאמצים לשיפור זמני העלייה והסגירה של הדפדפן. אבל אחד הגורמים שמשכו את הגולשים לדפדפן הקוד הפתוח במהלך השנים עלול להיות מקל בגלגלים של הדפדפן - התוספים.

אינספור התוספים הקיימים לפיירפוקס נתנו לדפדפן אינספור יכולות וכלים, אבל חלקם לפחות גם האטו אותו בצורה ניכרת. כעת מוזילה החליטה לתקוף את הבעיה ישירות, ובצורה פומבית. היא פתחה דף ובו מפורטת רשימה של התוספים שמביאים להאטה משמעותית שלו.

לחצו להגדלה

ב-בלוג של מוזילה ציינו כי התוסף הממוצע מאט את העלייה של פיירפוקס בכ-10%. כאשר, אותם 10% יכולים להיות מאוד שונים ממשתמש למשתמש בהתחשב במחשב שלו. התוצאה היא, לדברי מוזילה, שהתקנה של 10 תוספים עשויה להכפיל את זמן העלייה של הדפדפן.

מוזילה פירטה בפוסט שנכתב ביום שני שורה של צעדים בהם היא נוקטת כדי להקל את העומס על הדפדפן. הם כוללים בדיקות תוכנה אוטומטיות שיופעלו על כל הגירסאות החדשות של התוספים. בנוסף מוזילה תספק כלים שיאפשרו למפתחים לבחון את מהירות התוספים שלהם.

בנוסף מוזילה מתחילה להזהיר גולשים ומפתחים מפני תוספים איטיים. כל תוסף שיאט את פיירפוקס ביותר מ-25% יזכה לאזהרה בדף התוספים. לכך נוספת הרשימה החדשה של 10 התוספים האיטיים ביותר. בין היתר אפשר למצוא שם גם תוספים ישראליים פופולריים כמו Foxytunes ו-Similar Web.

במסגרת המלחמה בעומס, מוזילה החליטה להילחם גם בנוהג החביב על יוצרי תוספים לכרוך עם התוסף גם סרגלי כלים, שמכבידים על הדפדפן. בגירסה הבאה של פיירפוקס לא ניתן יהיה להתקין סרגלי כלים ללא אישור מפורש של המשתמש.

מוזילה משיאה למפתחי תוספים גם רשימה של עצות שאמורות לסייע להם לפתח תוספים קלים יותר לדפדפן. למשתמשים היא מציעה לכבות תוספים שהם לא משתמשים בהם, כך שלא יפריעו, אבל ניתן יהיה להפעילם מחדש בעת הצורך.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לפיד. הכי ישראלי כי מסאפר יטא מצלצל לו מוכר, אבל הוא לא יזכור בדיוק מאיפה

מה ישראלי בעיני? יאיר לפיד. הוא תמצית השחצנות וההכחשה

ליעד. ממשיך להיות תמים

חתונמי טמנה מוקשים לזוג החלש ביותר, וכצפוי הוא התרסק על המסך

חגית משולם

אחרי שנים של המתנה לדיור ציבורי, שתי אמהות נואשות עשו צעד קיצוני

חסון. נמצאת שלב אחד לפני האשמת בנט בכך שהוא מחריש במבה

רגע לפני שכבר לא יהיה במי לחבוט, איילה חסון שפכה את כל הזעם שלה

מחאה מחוץ לבית המשפט העליון בארה"ב, שלשום. גם למי שמסתכלים על ארה"ב מבחוץ, זוהי התפתחות קשה לעיכול

גם במדינה שמזוהה עם חירות, השמרנים יכולים להשיב את הגלגל לאחור

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ