האפליקציה הישראלית שתדאג שלא תשכחו ילדים באוטו

Baby Reminder תוודא שלא תשאירו אף אחד מאחור כשאתם גומרים את הנסיעה של הבוקר

עודד ירון
עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עודד ירון
עודד ירון

כל קיץ זה קורה. מישהו יוצא לדרכו כשכל צרות העולם מונחות על ראשו והילד, או הילדים, יושבים במושב האחורי. הוא ממהר לעבודה ושוכח את הילד, או שהוא יוצא רק לרגע או שניים, והרגע מתארך. את הכותרות קורעות הלב שמגיעות לאחר מכן כולנו מכירים. אפליקציה ישראלית חדשה לאייפון מקווה לסייע לצמצם את התופעה.

אפליקציית Baby Reminder (החינמית) של איתי לוי וערן רוזנברג, צמד מהנדסים מחיפה, נועדה להזכיר לנהגים טרודים שיש מישהו במושב האחורי. "החלטנו לפתח את האפליקציה בעקבות ריבוי מקרי המוות של ילדים שנשכחו. לצערי אנחנו גם מכירים אישית אנשים שחוו את הטראומה הזאת. אגב מדינת ישראל היא לא היחידה. יש לפחות 100 מקרים בשנה בעולם של מוות של ילדים שנשכחו ברכב (בלי להתייחס לילדים עם פגיעות חמורות)", סיפר לוי להארץ.

לוי הסביר כי המערכת נועדה לפעול בזמנים קבועים מראש בהם אתם יודעים שאתם אמורים להביא את הילדים לגנים. ההורים מגדירים את הזמנים בהם הם נוהגים להסיע את הילדים, והמערכת תיכנס לפעולה באופן אוטומטי בשעות אלה. בנוסף ניתן להפעיל אותה באופן ידני.

"רוב מקרי השיכחה של הורים הם כאשר הם מסיעים את ילדיהם ושוכחים לעצור בגן (או פונים לכיוון מקום העבודה מחוסר ריכוז)", אמר לוי. "אז ההורה מגיע לעבודה בהנחה שכבר הוריד את ילדיו בגן".

המערכת משתמשת ב-GPS המובנה במכשיר כדי לקבוע אם המשתמש עדיין בנסיעה, או שמא הגיע ליעדו הסופי. היא מצוידת באלגוריתם שאמור להבחין בין עצירה ברמזורים ובפקקים לעצירה מוחלטת. כאשר הרכב אכן עוצר היא מתחילה לשלוח התרעות לנהג כדי לוודא שהוא לא שכח את הילד ברכב.

הוא הוסיף כי הם עובדים על פיתוח אפליקציה מקבילה גם לאנדרואיד ועל יצירת אפליקציה מותאמת במיוחד לנהגי הסעות, כזו שתתייחס גם למספר הילדים ברכב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ