והיום ילדים, פייסבוק תלמד אתכם מילה חדשה באנגלית

הרשת החברתית שוב תחת אש בגלל שינוי מדיניות הפרטיות של אפליקציית Moves שרכשה. למבקרים שחוששים משיתוף המידע היא משיבה בשיעור על משמעות ה-commingling

גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גרדיאן

מבקרים תקפו את פייסבוק על השינוי במדיניות הפרטיות באפליקציית הספורט Moves שרכשה לאחרונה - בניגוד להבטחה מפורשת שנתנו יוצרי האפליקציה. פייסבוק הגיבה לביקורת באומרה כי יש הבדל בין שיתוף מידע לבין שילוב שלו ("commingling").

דובר החברה אמר לגרדיאן כי הסיבה שהתנאים עודכנו היא כדי לאפשר לאפליקציה לשתף מידע שיאפשר לעובדי פייסבוק לשפר את האפליקציה. צוות הפיתוח של Moves הוא קטן, ומאז הרכישה פייסבוק השקיעה משאבים בחברה, כולל תמיכה ושירותים לאפליקציה.

משתמשים רבים מתחו ביקורת על השינוי בתנאי השימוש, שבוצע 11 יום לאחר שאנשי Moves הבטיחו שאין כל כוונה לשלב מידע עם פייסבוק. דובר פייסבוק טען כי שילוב, או commingling, שונה משיתוף מידע.

אפליקציית Moves

לדבריהם, פירושה של המילה commingling הוא מיזוג מידע מחשבון Moves לחשבון פייסבוק - מה שיאפשר לפייסבוק לזהות אנשים שמשתמשים ב-Moves ובפייסבוק. המידע של משתמשי מובז ומשתמשי פייסבוק מופרד ולדברי פייסבוק אין כוונה לשנות את המצב הזה.

אבל ההבהרה של פייסבוק הגיעה אולי מאוחר מדי, אחרי שמשתמשים רבים כבר הודיעו בטוויטר כי הם מוחקים את אפליקציית Moves בעקבות הצד. חלקם כעסו וכינו את הצעד סיבוב פרסה לא הגון ומטונף בעוד שאחרים היו פשוט עצובים. "אני אוהב את Moves, אבל פייסבוק לא מכבדת את הפרטיות שלי", כתב משתמש אחר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ