"הארץ"

מיקרוסופט הפסיקה בחודש שעבר את עדכוני האבטחה לווינדוס XP לקהל הרחב, אבל מסתבר שיש דרך להמשיך לקבל עדכונים עבור המערכת באמצעות שינוי ברג'יסטרי, כך לפחות לפי אתר BetaNeaws, שהציג את הפיתרון. מיקרוסופט מסרה מנגד כי העדכונים הללו נועדו למערכות משובצות מחשב (Embedded) ולא מתאימים באופן מלא למחשבים המבוססים על הגרסה הצרכנית של XP, ועל כן אינם מספקים הגנה מלאה.

בבטאניוז כתבו אמנם כי מדובר בעדכון למערכות Embedded, המבוסס על Windows XP עם Service Pack 3, שצפויות להמשיך לקבל עדכונים עד אפריל 2019. לדברי האתר מדובר באותם עדכונים ש-XP היתה מקבלת ממילא.

כדי לעשות זאת יש ליצור קובץ טקסט עם הסיומת .reg

בפנים יש להדביק את הטקסט הבא:

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\WPA\PosReady]
"Installed"=dword:00000001

לאחר מכן מפעילים את הקובץ בדאבל קליק.

ב-ZDnet ציינו כי המערכת מתאימה רק למערכות 32 ביט, אך יש דרך לטפל גם במערכות 64 ביט.
מיקרוסופט כאמור לא מעודדת את השימוש בטריק הפשוט הזה, והיא מסרה ל-ZDnet כי הוא לא באמת יספק הגנה מלאה למשתמשי XP מאחר שהוא לא נועד במיוחד למערכת.

"לאחרונה נודע לנו על פריצה שנוערה לספק עדכוני אבטחה ללקוחות XP", כתבה מיקרוסופט. "עדכוני האבטחה שניתנים להתקנה נועדו ללקוחות חלונות למערכות משובצות מחשב ול-Windows Server 2003 ולא מגנים לחלוטין על לקוחות חלונות XP. משתמשי חלונות XP מסתכנים גם באפשרות לפגיעה בפעילות של המחשב שלהם, אם הם מתקינים את העדכונים הללו, מאחר שלא נבדקו מול חלונות XP. הגרך הטובה ביותר של לקוחות להגן על המערכות שלהם היא לשדרג אותן למערכות הפעלה מודרניות יותר כמו חלונות 7 או חלונות 8.1".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות