אפליקציה חדשה תספר לכם איך אתם נוהגים

EverDrive תעקוב אחרי אופן הנהיגה שלכם ותעניק ציונים להתנהגות הכביש שלכם

עודד ירון
עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עודד ירון
עודד ירון

אפליקציה חדשה מבטיחה להחליף את מדבקות "איך אני נוהג" שמודבקות על כל משאית ואוטובוס שחותכים אתכם בפראות בכביש. EverDrive, האפליקציה החדשה ל-iOS ולאנדרואיד משתמשת בחיישנים של הטלפון כדי לנטר את איכות הנהיגה - ולתת לכם ציונים.

האפליקציה מנטרת אלמנטים כמו מהירות נסיעה, האצה, בלימות, וגם שימוש בטלפון. הנהיגה שלכם. בסופה של כל נסיעאה האפליקציה תדרג את הנהיגה שלכם בדירוג של בין אחד לחמישה כוכבים והיא גם תעניק לכם דירוג דו שבועי כולל. בנוסף, היא תציע טיפים לשיפור הנהיגה, כך שהיא יכולה להיות כלי לא רע בכלל לחינוך ולהגברת מודעות לנהיגה נכונה.

ואולם, לאפליקציות כאלה יש גם צד אחר. EverDrive פותחה בידי חברת Cambridge Mobile Telematics בשיתוף פעולה של EverQuote, אתר אמריקאי להשוואה ומכירה של חבילות ביטוח רכב. השילוב של חברה שעוסקת בתחום הביטוח מרמזת איזה חברות מתעניינות במידע הזה ומה עשויה להיות משמעות הכלכלית של אפליקציות וטכנולוגיות מהסוג הזה. כך למשל חברת AIG כבר מציעה בארץ אפליקציה דומה בשם AIG Safe Drive.

AIG מבטיחה הנחות של עד 40% לנהגים זהירים - אבל נהגים התלוננו השנה שקבלת ההנחה היא כמעט בלתי אפשרית מפני שהאלגוריתם של החברה הכשיל אותם על סיבות טריוויאליות. כדי להשיג את ההנחה יש צורך בציון ממוצע של 70 בכמה פרמטרים. דן שורק, שהצטרף לתוכנית החברה, גילה שלמרות שהוא ירד מהציון הדרוש רק בפרמטר יחיד (הציון בפרמטר היה 68), הוא לא זכה לקבל את ההנחה.

AIG הגיבה לדיווח של TheMarker בפברואר בטענה כי כ-53% מהנהגים דווקא מצליחים לקבל את ההנחה המדוברת.

אפליקציית EverDriveצילום: מ-iTunes

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ