אפליקציית Allo של גוגל קצת יותר חטטנית מהמובטח

התשובה של גוגל לוואטסאפ ופייסבוק מסנג'ר מציעה עוזרת חכמה מבוססת בינה מלאכותית סטיקרים ושלל יכולות; היא גם הבטיחה שמירה מלאה על הפרטיות - אז הבטיחה

אלכס הרן, גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
Allo. אפליקציית המסרים המיידיים החדשה של גוגל
Allo. אפליקציית המסרים המיידיים החדשה של גוגלצילום: גוגל
אלכס הרן, גרדיאן

אפליקציית המסרים המיידיים החדשה של גוגל, Allo, היא קצת יותר חטטנית מכפי שהחברה הבטיחה, כשהציגה אותה לראשונה במאי.

פעילים למען פרטיות כבר מסתכלים על האפליקציה בחשדנות בגלל האינטגרציה של Assistant, תוכנת העוזרת האישית המבוססת על בינה מלאכותית, שדורשת שההודעות ישלחו ללא הצפנה מקצה לקצה. התוכנה של גוגל יכולה לקרוא את ההודעות ולספק סיוע בהתאם להקשר ההודעות. כלומר גם גוגל יכולה לקרוא את ההודעות, וכך גם סוכנויות מודיעין, אכיפת חוק וכל אחד עם צו תקף.

גוגל הבטיחה במאי כי -Allo תציע את השליטה הטובה ביותר למשתמשים בפרטיות ההודעות שלהם. במקום לשמור את הודעות הטקסט שלך לעד, החברה הבטיחה שהן יישמרו באופן "זמני", כך שהרשומות המלאות של הצ'טים שלכם לא יישמרו לעד בשרתי גוגל. בנוסף הבטיחה שהן יישמרו באופן אנונימי, כך שאם תידרש לספקם תחת צו בית משפט לא יהיה אפשר לקשר בין משתמש לרשומות.

עכשיו, אחרי ש-Allo הגיעה לחנויות האפליקציות, נראה שהיא השאירה את ההבטחות הללו מאחור. במצב ברירת המחדל, ההודעות נשמרות ללא הגבלת זמן, והן קשורות ישירות לחשבון המשתמש.

יש להבהיר שאפשר לשנות את ברירת המחדל ולהוסיף הצפנה מקצה לקצה והודעות עם אורך חיים מוגבל במסגרת מצב גלישה בסתר של האפליקציה (Incognito). המצב הזה גם מבטל את הגישה ל-Google Assistant, מסיבות מובנות. הודעות שנשלחו ניתנות גם למחיקה ידנית.

גוגל אמרה כי ההודעות הזמניות הוסרו מהגרסה כדי לשפר את תכונת התשובות החכמות של Allo, שלומדת מהשיחות הקודמת הקודמות שלכם כדי להציע תשובות אוטומטיות בשיחות הבאות. ככל שהמידע שנאסף נרחב יותר, כך התשובות המוצעות טובות יותר. באתר The Verge נכתב כי "צוות Allo בחן את התגובות האלה והחליט שהשיפור בביצועים היה שווה את הוויתור על יתרונות הפרטיות של הודעות זמניות".

גוגל מסרה בתגובה: "נתנו למשתמשים שקיפות ושליטה על המידע שלהם בגוגל Allo. והגישה שלנו פשוטה - היסטוריית הצ'ט שלך נשמרת עד שתחליט למחוק אותה".

"תוכלו למחוק הודעה יחידה או שיחות שלמות ב-Allo. אנחנו מספקים את האפשרות לצ'וטט במצב גלישה בסתר, שבו הודעות מוצפנות מקצה לקצה, ואתה יכול לקבוע טיימר למחיקת הודעות מהמכשיר ומהמכשיר של האדם שאתו אתה מצ'וטט".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ