מיקרוסופט מוציאה עדכון חירום כדי להשבית את התיקון של אינטל

לאחר שהטלאי שהוציאה אינטל כדי לטפל בפרצות במעבדים גרם לאתחולים לא מכוונים, הודיעה חברת הענק כי היא משחררת עדכון שמטרתו תהיה להשבית אותו

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מנכ"ל מיקרוסופט העולמית, סאטיה נאדלה
מנכ"ל מיקרוסופט העולמית, סאטיה נאדלהצילום: בלומברג
רויטרס

מיקרוסופט הודיעה כי היא מוציאה עדכון חירום לווינדוס כדי לתקן את הבעיות שגרם הטלאי שהוציאה אינטל כדי לטפל בפרצות החמורות שהתגלו במעבדים שלה. זאת לאחר שהטלאי לתיקון פרצת Spectre גרם למחשבים לאיתחולים לא מכוונים.

מיקרוסופט מסרה כי היא מוציאה את העדכון החריג כדי להשבית את הטלאי השני שהוציאה אינטל כדי לטפל ב-Spectre. העדכון מגיע כמעט חודש אחרי שאינטל אישרה כי המעבדים שלה סובלים מהפרצה החמורה, לצד פרצה נוספת שזכתה לכינוי Meltdown. שתי הפרצות עלולות לגרום לדליפה של מידע ממחשבים מושפעים.

לדברי מיקרוסופט, הטלאי החדש פגע ביציבות מערכת ההפעלה וגרם לאובדן או השחתה של מידע בחלק מהמקרים. מיקרוסופט מסרה כי העדכון האחרון מנע ממחשבים להיכנס לאיתחולים מיותרים ופגיעה במידע, והיא ביקשה ממשתמשים שנפגעו להוריד אותו באופן ידני מאתר העדכונים של החברה.

פרצת Meltdown התגלתה במעבדים של אינטל ובמעבדי ARM. פרצת Spectre משפיעה כמעט על כל מכשיר מודרני הכולל מעבד - כולל מעבדי אינטל, ARM ו-AMD.

בשבוע שעבר אינטל הודיעה כי התיקונים שהוציאה כדי לטפל בבעיות היו בעייתיים בעצמם, והמליצה למשתמשים להפסיק להתקין אותם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ