ערה? לא, אבל אם בא לך אתה מוזמן לנסות לפתות את הרובוט של גוגל

חברת הענק מפתחת בימים אלה את "Reply" - מערכת הודעות אוטומטית שאמורה לפנות לכם זמן יקר על ידי מתן תשובות מבוססות בינה מלאכותית לSMSים שתקבלו

יאיר בריל - צרובה
יאיר בריל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בני נוער מסמסים בתחרות מסרונים בארצות הברית, ב-2012
בני נוער מסמסים בתחרות מסרונים בארצות הברית. המציאות וגיל ההתבגרות פועלים במקרה הזה לטובתנוצילום: AFP
יאיר בריל - צרובה
יאיר בריל

אחת ההבטחות הגדולות של הבינה המלאכותית היא האפשרות לעשות הרבה מהפעולות שלנו במקומנו, ועל ידי כך לפנות לנו זמן יקר ערך וקריטי (שכנראה ינוצל לטובת בינג' כזה או אחר). הפיתוח החדש של גוגל בתחום מיועד לעשות בדיוק את זה, ועל הדרך מנסה לסייע לנו עם השלכה אחרת של הטכנולוגיה על חיינו - הדרישה הלא הוגנת להיות זמינים בכל שעה ושעה.

המוצר הנסיוני שעליו עובדת מעבדת הניסויים של החברה Area 120 בימים אלה נקרא "Reply". הוא מיועד להיות מערכת הודעות אוטומטית שתפעל בגוגל האנגאאוטס, Allo, וואטסאפ, פייסבוק מסנג'ר, Android Messages, סקייפ, טוויטר ו-Slack. בהודעת מייל שנשלחה למתנדבים שלוקחים חלק בפיתוח נכתב, "אתם מקבלים הודעות רבות ביום. אתם רוצים להיות שם בשביל אנשים, אבל אתם גם רוצים להיות עם האנשים בעולם האמיתי. מה אם המענה היה במרחק לחיצה בודדת?".

צילום: /אי־פי

גוגל אומרת כי מעבר להצעה לתשובות קצרות, המערכת תיקח בחשבון גם את המיקום שלכם, תתחבר ליומן שלכם ותעשה שימוש במידע נוסף שזמין לה. הדוגמה שסיפקה החברה לפעולות של השירות היא מענה אוטומטי לשאלה "מתי תגיע הביתה?", כשהתשובה שנשלחת מעריכה את הזמן בהתאם לדרך ההתניידות המועדפת על המשתמש.

אכן מדובר ברעיון שמצית את הדמיון של רבים, ואין ספק שמערכת שתפנה לנו זמן יקר לפעולות חשובות יותר נשמעת כמו פתרון מופלא. אך אם הפיתוח יבוא לידי מימוש ויהפוך לזמין לכל דורש, ניתן לדמיין סיטואציה שבה תכתובת הודעות שלמה מתנהלת בין שני מכשירים כשאף גוף אנושי לא באמת שם לב לכך - עץ נופל ביער גרסת הבינה המלאכותית. וחשוב מכך, מה עושים עם מערכת כזאת כשרוצים דווקא לכופף את האמת בהודעות? מעכשיו תשכחו מהודעות - "מותק, אני בדרך הביתה. חצי שעה מקס', נודר". מישהו כבר יודע טוב ממך שאתה עדיין מול המחשב ואין סיכוי שתגיע לפני שאחרון הילדים כבר עמוק בחלום הרביעי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עוברת אורח ליד מתקן למסכות נגד קורונה ב הרצליה

A woman walks past a stack of used and discarded surgical masks hanging allong a fence in Israel's Mediterranean coastal city of Herzliya on January 3, 2022. (Photo by JACK GUEZ / AFP)

מסכה מסכות
קורונה
הקורונה
וירוס
נגיף
מגיפה
מגיפת
מגפה
מגפת
מחלה
בריאות 
עולמית
corona
coronavirus disease 2019
coronavirus disease 2020

קוביד
COVID 19
COVID-19

מיליון כניסות בשבוע: ההצלחה המפתיעה של אתר נתוני הקורונה של משרד הבריאות

נעה אילן, "דואט", 2020

צפיתי, האזנתי, התקרבתי, צילמתי, עליתי וירדתי 4 קומות. לא הבנתי

מנהיג מפלגת חוק וצדק ירוסלב קצ'ינסקי בוורשה, בפברואר

האיש החזק בפולין לעג לטרנסים: "אני לא ולדיסלב, מעכשיו אני זושה"

מפגינה בעד הזכות להפלות מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון

לא להאמין, אבל בחשיכה הזאת אפשר בכל זאת למצוא נקודת אור

מתוך "אלביס". בלי גילויים סנסציוניים

כמי שהיה עד לתופעת אלביס בשנות ה-50, אני ממליץ על צפייה בסרט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ