רות פרל בהריר

הצלחתו של מבצע צבאי תלויה בגורמים רבים, בהם אסטרטגיה, ביצוע וביון. כמובן, שיש משקל רב גם לשמו של המבצע.

שם של מבצע מוצלח באמת, רצוי שיהיה מורכב משם עצם (למשל, "עמוד", "חומה", "עופרת") ושם תואר או שם עצם נוסף, בעלי עוצמה של ממש, או לחילופין כאלה שמרמזים על אלמנט רוחני כלשהו (למשל, "ענן", "מגן", "יצוקה").

להבא, יוכל צה"ל  להיעזר במחולל שמות המבצעים החדש שעלה לרשת, ולחסוך זמן יקר בבחירת שם לכל פעולה צבאית שלא תבוא. נסו ותיהנו. 

צילום: צילום מסך
צילום: צילום מסך
צילום: צילום מסך
צילום: צילום מסך

הדבר המפחיד ביותר שקרה השבוע, מלבד מבצע "צוק איתן", הוא הסרטון הזה, שאמנם צולם לפני כמה חודשים, אך שב וצף ברשתות החברתיות בימים האחרונים. בסרטון נראית עינת שרוף התשושה צועקת על ילדים ובני הגיל השלישי. רצף האירועים המוביל למלט-דאון של שרוף מדהים לא פחות.

"בוטיצ'לי - ׳הבשורה 10% סוללה׳", "דאלי - ׳סרוסי חוף לבנון 1925׳" ו" פיקאסו - 'אקסל בשמש'" הן רק חלק מיצירות האמנות המופיעות בעמוד הפייסבוק החדש "ערס על קנבס". לדף מועלים קולאז'ים המשלבים עבודות אמנות ידועות עם תמונות של גברים (ללא חולצה, במרבית המקרים) בים, ביציע הכדורגל ובשעת הדלקת המנגל. העמוד עלה לרשת רק לפני כמה ימים אך גולשים רבים כבר מתחו עליו ביקורת, בטענה שהוא גזעני, "מבחיל ומעצבן". המשורר רועי חסן אף כתב שיר מחאה בנושא. טענות אלה הפליאו גולשים רבים, שאינם רואים קשר בין הקולאז'ים המועלים לדף לבין גזענות: "איך אתם בכלל רואים מי פה אשכנזי ומי לא????", תמה אחד מהם. הכי נדיר.

גיל לואיס הוא יוצר מוכשר. לפעמים הוא עושה מוזיקה, לפעמים הוא מעלה לרשת נאומים של שר החוץ אביגדור ליברמן, שאליהם הוא מתאים נגינת פסנתר בכותרת "ליברמן שר ג'אז". כך או כך, זה בדרך כלל יוצא די סבבה. השבוע הבליח לואיס עם קטע ג'אז לוהט ממסיבת העיתונאים שבה הודיע שר החוץ על פרישתו מהליכוד. היה סבבה.

ללא מלים מיותרות, להקת השפסעלך חוזרת בלהיט "פוגרום במונדיאל". אתם לא חייבים לאהוב אותם, אבל אתם חייבים להודות שהזקנים שלהם די קריפיים.

ולסיום, ארנב גדול.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ