הפיתרון של ג'ון אוליבר לשעמום של ביהמ"ש העליון: סרטוני חיות ויראליים

הקומיקאי האמריקאי-בריטי החליט להמחיז את דיוני בית המשפט העליון בארה"ב בעזרת כלבים, וקרא לכולם להשתמש בחומר הצילום כדי שאנשים יצפו סוף סוף בדיונים

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

לגולש הממוצע בעידן האינטרנט יש טווח קשב של ציוץ בטוויטר - תן לו לקרוא טקסט כבד או לצפות בסרטון על נושא קריטי לחייו, והוא יאבד עניין בשניות. אבל, אם תיתן לו סרטון ויראלי עם חיות חמודות, הוא יגלה רק אחרי שעתיים שהוא בזבז שעתיים מהחיים על השטויות האלה.

אפשר לקונן על ההשפעה של האינטרנט (לא שבעידן הטלוויזיה היה טוב יותר), אבל אפשר להשתמש בה לטובה. ג'ון אוליבר מ-Last Week Tonight, שרוב תוכניתו מוקדשת לאריזה משעשעת וקליטה של תכנים כבדים, כמו למשל נייטרליות הרשת, מצא דרך לעשות זאת.

אוליבר לקח את דיוני בית המשפט העליון שאינם מצולמים בווידיאו אבל מוקלטים, ובדרך כלל מוצגים בטלוויזיה לצד איורים של הדיון, והחליט להמחיז אותם בעזרת חיות. כל תשעת השופטים זכו לכלב שמייצג אותם, וכך גם שני עורכי הדין בדיון. הקצרנית היא תרנגולת וברווז משמש בתור עוזר. אחרי שהציג סרטון ויראלי של חתול מנגן על פסנתר אמר "תחשבו על זה, אם מישהו היה מכריח אתכם להאזין רק להקלטה של זה, הייתם מרביצים להם שוב שוב בפנים, אבל הצילום הופך את זה למשהו שאי אפשר לעמוד בפנים. למה? כי רגלי החתול עושות משהו שלא הייתם מצפים שתעשו, ואם זה עובד בשביל מוזיקת פסנתר מחורבנת זה יכול לעבוד גם בשביל בית המשפט העליון".

בתוכנית לא הסתפקו בהמחזה הקצרה, אלא נקטו בגישת קוד פתוח: הם יצרו סרטון של 10 דקות של כל השופטים ועורכי הדין. אוליבר הזמין את כולם לעשות בחומר כרצונם. "ואם אין המחזות מלאות של כל תיק חשוב של ארבע השנים האחרונות ברשת עד יום ראשון הבא, אתם לא תראו אותנו פה יותר".

הסרטון של אוליבר:

וחומר הגלם שיצרו בתוכנית:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ