איש אחד ומלחמתו בחיוכים המזויפים של תמונות סטוק

מאט וסקוזו מצא דרך להוריד את רמת הזיוף בתמונות הגנריות של מאגרי תמונות - להכניס את עצמו לתמונה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מאט וסקוזו הוא ארט דירקטור בתחום הפרסום, שמעיד על עצמו שכבר עבר על מאות אלפי תמונות מאגרים גנריות (Stock) - התמונות המהונדסות שבהן כולם מחייכים חיוכים לבנים ומזויפים. אז הוא החליט שגם להן מגיע קצת פוטובומבינג.

וסקוזו מעלה לטאמלר ולעמוד שלו בפייסבוק את התמונות המקוריות בנוסף לתוספות שלו - כך למשל תמונה של בני זוג במיטה הפכה אצלו להזדמנות להצטרף אליהם, או להציץ, תמונה של איש עסקים שמסתיר את פניו נהפכה למשחק מחבואים.

"גיליתי שכשאני מסתכל על תמונות סטוק, אני חווה את אותה תחושה לא נוחה שאני חש כשהפקיד בבנק שואל אותי בחיוך מאולץ איך הולך הבוקר שלי, או כשאני אוכל ב-Chick’n או כשאני צופה בראיון עם טום קרוז", כתב בבלוג שלו בטאמבלר. "זה לא רק שהברכה של הפקיד, תחליף הבשר הטבעוני והכוכב הסיינטולוג מזויפים, זה כמה קשה הם עובדים כדי להעמיד פנים שהם לא".

הוא סיפר לבאזפיד איך זה התחיל: "הייתי בחנות מתנות ועברתי במעבר שבו מוכרים מסגרות של תמונות. אני זוכר שהסתכלתי על תמונת סטוק של משפחה מחייכת בחיבוק אוהב, ששמו במסגרת וחשבתי לעצמי 'הם לא משפחה, הם שחקנים שנפגשו רק 10 לפני צילמו את זה'. זה העביר תחושה מזיפת ואז חשבתי, 'אני יודע מה יהפוך את זה ליותר אמיתי, אם אני אהיה בתמונה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ