צה"ל גייס את המם של יוסף להסברה בערבית

דובר צה"ל בערבית העלה אתמול שתי תמונות של "בילאל", הגרסה הערבית של המם הפופולרי ובהן קרא לפלסטינים להיות כמוהו - לא לצאת לפיגועים ולשאוף לשלום; הגולשים הערבים לא התרשמו

ג'וליאנה חליל, עודד ירון
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
ג'וליאנה חליל, עודד ירון

אחרי שיוסף כבש את הרשת הישראלית והצליח להימאס עליה, מקבילו הערבי, בילאל, גוייס אתמול (שבת) למאמצי ההסברה של דובר צה"ל. רב-סרן אביחי אדרעי, דובר צה"ל בערבית, פרסם אתמול תמונה חדשה בתבנית המוכרת של המם, ובה כתב:

"זה בילאל
בילאל קנה סכין
בילאל לא הורג אנשים עם הסכין
בילאל קנה את הסכין לאביו הטבח
בילאל לא טרוריסט. בילאל חכם.
תהיו כמו בילאל".

בכיתוב המצורף כתב אדרעי: "מי שחי בעולם ובחברה מתורבתים לא זקוק למשפט הזה. אולם למרבה הצער, אנו רואים סביבנו אנשים המשתמשים בכלי בית לשם הרג וטרור".

לדף של אדרעי יש יותר מ-800 אלף עוקבים, רובם מן הסתם מהעולם הערבי, וגם הסטטוס הזה זכה לתגובות נרחבות. הוא קיבל יותר מ-4,000 לייקים, ויותר מ-550 שיתופים. ואולם, התגובות לא היו תומכות במיוחד.

"זה אביחי. אביחי פושע בהצטיינות. אביחי מסית ורוצח. אל תהיה כמו אביחי כי הוא פושע", נכתב באחת התגובות, שזכתה ליותר מאלף לייקים.

"בלאך הוא יהודי בא בשלום, בלאך לא כובש את אדמתם של אחרים", נכתב בתגובה נוספת. "בלאך בעל כבוד ויודע שמי שדופק בדלת של אחרים, ידפקו גם לו בדלת, בלאך מחונך והוא רוצה לחזור למודלתו האסלית, המקום ממנו בא, בלאך רוצה לאפשר לפלסטינים לחיות בשלום על אדמתם, יא אביחי היה כמו בלאך"

"בילאל ראה את הצבא רוצח את אחותו,
בילאל לא יכל לחיות עם מראה בת הכפר שלו נרצחת במחסום, בילאל החזיק סכין והלך לבצע פיגוע באוטובוס של ציונים,
בילאל הרג שלושה חיילים ונקם במי שפגע בכבוד קיומו.
בילאל נעצר ונאסר אבל הסב גאווה למשפחתו וחבריו, בילאל גיבור
היה כמו בילאל".

בפוסט נוסף שהעלה אדרעי נכתב:
"זה בילאל

בילאל רוצה להיות מפורסם

וחולם על קבלת פרס נובל לשלום

בילאל לא טרוריסט

בילאל חכם

היה כמו בילאל".

גם לפוסט זה היה מי שכתב בתגובה:

 "השארנו את פרס נובל לשלום לאלה שכתבו כרוזים לילדי הפלסטינים על טילי הטרור שלכם. בילאל מעזה, בילאל חבר בגדודי עז א-דין אלקסאם. בילאל נכנס באמא של צבא הכיבוש ויורה על תל אביב, היה חכם, היה כמו בילאל".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ