אנחנו הבנות של בוכריס, שנת 93 - המחאה החדשה נגד יחס הצבא לעבירות מין

גרסה סאטירית וכואבת של "חורף 73' זוכה לתפוצה נרחבת בפייסבוק בשעות האחרונות

עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עודד ירון

אנחנו הבנות של בוכריס, שנת 93
כיסחתם אותנו לראשונה ב-YNET בכל התגובות
הייתם כעדר עיוור שסגד. סגד למג"ד

כך נפתח שיר חדש, שזוכה לתפוצה נרחבת בפייסבוק בשעות האחרונות. השיר של גיל נאור, פרי הפקה של חברת Kogmedia (קוגמדיה), לוקח את השיר הקלאסי על ילדי החורף של אחרי מלחמת יום הכיפורים, ומכניס לו טוויסט עכשווי וביקורתי על פרשת בוכריס.

את השיר שרות ארבע צעירות במדים - אבישג קהלני, אור ברכה-וצר, יעל שטולמן ודורין מנדל - בדיוק כפי שמבוצע השיר המקורי בטקסי יום זיכרון למיניהם.

הכפשתם אותנו, השחרתם אותנו
ניסיתם להוציא אותי זונה
וכשגוייסנו בירכו ההורים בעיניים דומעות
אמרו הבנות האלו, הלוואי לא יחוו מקרה תקיפה
ופנינו עכשיו בעמודים מוכיחות שהיה ממה לחשוש
כי יש מפקדים שחושבים שאנחנו - סחורה בהסכמה

רצינו שמירה, קיבלנו זין
גם בלי התנצלות, בעין
הגבר יוצא כמו גדול
עם עונש 'ראוי' כביכול
אז אם תגישו תלונה תשתו קצת יין
כי מישהו הולך לשתות לחיים
דמנו מותר, הבנות
כי אנחנו רק בשר לדרגות

סרטון המחאה הטרי, הוא נדבך נוסף במחאה נרחבת ברשתות החברתיות שהחלה עם פרסום פרטי עסקת הטיעון שהוצעה לתת אלוף אופק בוכריס, שהואשם בעבירות מין חמורות. 

על פי ההסדר, יודה בוכריס כי קיים מערכת יחסים מינית עם החיילת ויורשע בבעילה אסורה בהסכמה. סעיפי האונס יימחקו, והוא לא יישלח למאסר, אך יורד בדרגה אחת - לדרגת אלוף-משנה וייקבע לו עונש מאסר על תנאי. בנוסף, במקום סעיפי האישום במעשים מגונים שביצע בקצינה - יודה בוכריס בהתנהגות שאינה הולמת קצין. הסדר הטיעון יוצג בפני בית הדין שדן בעניינו של בוכריס – ודורש את אישורו.

בעקבות הדיווחים על ההסדר, מאות גולשים שיתפו בשבוע שעבר בפייסבוק ובטוויטר בעבירות פעוטות שביצעו בעת שירותם הצבאי שהובילו אותם לכלא צבאי, ריתוקים או עונשים אחרים, כבדים מאלה שיושתו על בוכריס לפי ההסדר. 

הפוסטים, שמתרכזים תחת ההאשתגים #עדיין_יותר_מבוכריס ו#יותר_מבוכריס, מגיעים עד לרמת אבסורד, כמו 28 ימי ריתוק על חגורה פתוחה, קנס למש"קית ת"ש שלא ניתקה לחייל בודד את השיחה עם אמו אחרי שלוש דקות, ושבת על החתימה "עד מתי אוג' 09!" במייל הצבאי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ