עודד ירון
עודד ירון

"תום, אנחנו מארגנים נשף לקראת סוף אוגוסט. זה יהיה נהדר אם תוכל להגיע. אני מבטיח אוכל שיהיה לפחות באיכות של מה שאכלנו בעיראק. צריך להיות ערב נהדר", כך כתב ג'ראד קושנר, חתנו ויועצו של הנשיא האמריקאי דונלד טראמפ, ליועץ לביטחון המולדת, תום בוסרט. היועץ שמח להיענות להזמנה, ואף צירף את המייל האישי שלו. 

היתה רק בעיה אחת, המייל לא הגיע מקושנר. בוסרט נפל בפח שהציבו לו באמצעות המייל המזוייף, שאינה שונה במהותה ממה שמכונה Spear-phishing - שיטה חביבה על האקרים שמנסים לחדור לארגונים שונים. 

סקראמוצ'י בתדרוך כתבים, השבועצילום: Pablo Martinez Monsivais/אי־

הפעם לא היה מדובר בהאקרים רוסים או סינים שניסו לחדור למערכות המחשוב של הבית הלבן, אלא במתיחה, שמאחוריה עומד ככל הנראה אזרח בריטניה, שאף רוצה להוציא ספר על המתיחות שלו. האיש, שהעלה את המילים לחשבון טוויטר תחת שם המשתמש @SINON_REBORN סיפר לרשת CNN כי הוא הופתע שבוסרט נפל בפח, במיוחד לאור ההתפקיד והמומחיות שלו בתחום.

בבית הלבן אמרו לרשת כי הם לוקחים את המקרה ברצינות מלאה, אבל האיש העומד מאחורי המתיחה הסביר שהכוונה שונה לגמרי. "אני מנסה לדאוג שהכל יישאר הומוריסטי", סיפר לרשת. "אני לא מנסה להשיג את המפתחות לכספת או משהו כזה".

אבל ייתכן שלפחות אחד מהמיילים המתחזים שלו תרמו למתיחות בבית הלבן. המייל נשלח מחשבון בשירות mail.com לאנתוני סקראמוצ'י ראש אגף התקשורת החדש, שכבר פוטר אחרי פחות משבועיים בתפקיד. במייל הוא התחזה לריינס פריבוס, ראש הסגל שהודח גם הוא רק לאחרונה - לא לפני שסקראמוצ'י הספיק לכנות אותו "סכיזופרן ופרנואיד מזדיין" בראיון.  

במייל האשים פריבוס המזוייף את סקראמוצ'י בצביעות אחרי ציוץ שבו ראש האגף התקשורת התפאר בקלאסה שלו. "לא היה שום שלב שבו התנהגת בצורה מכובדת, אבל אתה מאמין שזו הצורה שבה צריך להתנהג כלפיך?", שאל המתחזה.

"אתה יודע מה עשית", השיב סקראמוצ'י האמיתי. "כולנו יודעים. אפילו היום. אבל תהיה בטוח שהיינו מוכנים. גבר היה מתנצל". 

"אני לא מאמין שהטלת ספק באתיקה שלי! ה'מוץ'', שלא יכול לשרוד אפילו את השבוע הראשון בבית הלבן בלי להשאיר מהומה מאחוריו. אין לי על מה להתנצל".

"קרא שייקספיר", השיב סקראמוצ'י. "במיוחד את אותלו. אתה מככב שם. המשפחה שלי במצב מצוין דרך אגב, ואנחנו נשגשג. אני יודע מה עשית. לא יהיו עוד תשובות ממני".

סקראמוצ'י אף נפל באותו פח כאשר SINON_REBORN התחזה לשגריר המיועד לרוסיה, ג'ון האנסטמן. המתחזה לא עצר שם ועבד גם על האנטסמן עצמו, תוך שהוא מתחזה לאריק טראמפ, בנו של הנשיא. גם אריק טראמפ נפל בפח, וכך אחיו הבכור, דונלנד טראמפ ג'וניור, אבל הוא עלה על ההונאה מהר למדי, והודיע כי הוא מעביר את המייל למשטרה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ