ראה ערך הטרלה: מייסד ויקיפדיה התייחס לפרשת החניה של רני רהב

מייסד ויקיפדיה ג'ימי ויילס צייץ אמש כי הוא צפוי להשתתף בארוחת שבת בדאבוס, וכתב כי הוא אף עשוי לפגוש את קונסול הכבוד של איי מרשל רהב - ויבדוק היכן חנה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ויילס ורהב
הארץ

למרות שחשבנו שהסערה שככה, הקרב הוויראלי על החניה של איש יחסי הציבור וקונסול הכבוד של איי מרשל רני רהב קיבל תפנית מטרילה עוד יותר, כשמייסד ויקיפדיה עצמו ג'ימי ויילס התייחס לפרשה המשעשעת. ויילס, שנמצא בפורום הכלכלי בדאבוס, צייץ אמש: "אני נרגש להשתתף בארוחת שבת בדאבוס. הרבה אח"מים יגיעו, אולי אפילו קונסול הכבוד של איי מרשל! אסתכל איפה מקום החניה שלו". בתגובות לציוץ ציין ויילס כי מי שהביאה את הסיפור לידיעתו היא מנכ"לית קרן ג'ימי ויילס, אורית קופל.

הקרב על החניה השמורה שאותה מקבל רהב מתוקף היותו קונסול איי מרשל, החל כשעיתונאי "הארץ" חיים לוינסון קרא בטוויטר לשלול אותה ממנו. לפי לוינסון, לרהב יש חניה פרטית במשרדו, ולכן לא זקוק לחניה השמורה - שנותרת ריקה דרך קבע. ההטרלה הזו נמשכה מספר שבועות, עד שלוינסון הודיע השבוע שסיים את הקמפיין. "מה שהתחיל כהטרלה קטנה וחביבה הפך להיות תופעת רשת די מטורפת שלא חזיתי", כתב. "נראה לי שכבר שיכנעתי את מי שצריך. קול הזעקה נשמע בעיריית תל אביב וכולי תקווה שהחניה הגזולה תוחזר לעם". רהב מצדו תקף את לוינסון בחזרה, אמר כי צעדיו הם "רדיפה טרוריסטית תקשורתית", ואף קרא לפתוח בוועדת בדיקה נגדו בראשות שופט עליון.

רהב לא נשאר חייב, והגיב למייסד ויקיפדיה. "אני שמח שאתה שומע על המדינה הנהדרת שאני מייצג - איי מרשל", כתב לו בתגובה. בציוץ נוסף כתב לו: "למעשה, מאז הראיון האחרון שלי על איי מרשל, מספר המבקרים בעמוד הויקיפדיה של המדינה קפץ כמעט פי 100".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ