עודד ירון

יותר מ-100 דיפלומטים רוסים יגורשו במסגרת התגובה החריפה של ארצות הברית, בריטניה ו-19 מדינות נוספות להרעלת המרגל הרוסי לשעבר סרגיי סקריפאל בבריטניה.

הצעד המשותף הוגדר כ"גירוש המשותף הגדול ביותר של מרגלים רוסים אי פעם", כדברי שר החוץ הבריטי, בוריס ג'ונסון. ארצות הברית אף תסגור את הקונסוליה הרשמית של רוסיה בסיאטל. 

ברוסיה כמובן לא ממש מרוצים מהתגובה החריפה, וגורמים רשמיים מאיימים בתגובה "סימטרית", כדבריהם. אבל רוסיה שלא בוחלת בהתנקשויות עם רעלים אקזוטיים, האקרים וצבאות של טרולים, הזכירה הלילה שהיא יודעת גם לתבל את הרעל שלה עם קצת הומור. 

חשבון הטוויטר של השגרירות הרוסית בארצות הברית כבר מזמן הפך את ההטרלות המצחיקות לנשק דיפלומטי, וגם הפעם לא ויתרו על כך בשגרירות.

החשבון לא הסתפק באיומים מעונבים של דיפלומטים זועפים, אלא שימר את המוניטין הרוסי בהטרלות בינלאומיות עם סקר שנפתח לגולשים.

"הממשל האמריקאי הורה לסגור את הקונסוליה הרוסית בסיאטל, איזה קונסוליה כללית אמריקאית הייתם סוגרים ברוסיה. אתם תחליטו", נכתב בציוץ שהציעה לגולשים לבחור בין שלוש קונסוליות. יותר מ-35 אלף גולשים השיבו עד כה, ובינתיים הקונסוליה בסנט פטרסבורג "מובילה" בהפרש ניכר עם 46% מהקולות, בעוד שהקונסוליה ביקטרינבוג זכתה בינתיים ל-35%, בעוד שזו בוולדיווסטוק קיבלה רק 19% בינתיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ