הסרטונים האלה מחשמלים מכל הסיבות הנכונות

חשמל הוא מצרך בסיסי בעולם שלנו, אבל קשה למצוא לו שימוש מוצלח יותר מסלילי טסלה, אפילו אם הוא לא הכי שימושי. אלא אם אנחנו מדברים על סלילי טסלה שמנגנים את מארש האימפריה או את Ride The Lightning

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צילום מסך: מיוטיוב
הארץ

אנחנו כנראה גיקים בלאי, כי עד כה לא גילינו את העולם המופלא של מוזיקה באמצעות סלילי טסלה. אז אם זה קטן עליכם אתם מוזמנים לרדת עלינו בטוקבקים. אם זה חידוש גם בשבילכם, אז אתם בטח רוצים לדעת איך לעזאזל זה קורה. אבל לפני הכל, אל תנסו את זה בבית!

סליל טסלה - מה זה בכלל?

מאיר ברק מספר באתר מכון דוידסון כי "סליל טסלה הוא מערכת סלילים המפיקים חשמל במתח ובתדירות גבוהים. הממציא האמריקני ניקולה טסלה  (Tesla) המציא אותם בשנת 1891, כדי ליצור ברקים מלאכותיים". וזה הכיף האמיתי - ברקים בלחיצת כפתור!

אבל איך עושים מברקים מוזיקה?

ובכן בסרטון הבא של קרטיס באוטי מסביר ג'סי ממוזיאון TELUS World of Science כי הסליל עצמו סתם מרעיש, ואת המוזיקה כבר מייצר המוח שלנו. כלומר, כמו כל ברק גם הברקים של סלילי הטסלה מייצרים רעש של רעם, והמוזיקה נוצרת על ידי שחרור של אלפי ברקים בשנייה. המהירות שבה משוחררים הברקים היא ששולטת על גובה הצליל - או הגובה שלו במוח שלנו.

ואחרי שהבנו את זה, הגיע הזמן לעשות קצת רעש - כמו למשל הביצוע המחשמל למארש האימפריה:

כמובן שלא חייבים להסתפק רק בסליל טסלה, כמו שאפשר לראות בקאבר הזה ל"הלו" של OMFG, שמבוצע בידי תזמורת מכנו-אלקטרונית שלמה, כולל הארד דיסקים, אוסצילוסקופ וכמובן רובוט:

או הקאברים של ArcAttack, למטאליקה, דאפט פאנק ואחרים:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ