סיפורו של המחנ"צ דרך סיפורו הטראגי של Wile E. Coyote

אין פרשן פוליטי שלא ניסה להסביר את התרסקויותיה של מפלגת השלטון לשעבר, פעיל טוויטר חרוץ מצא את ההקבלה המושלמת והתוצאה מצחיקה ומייאשת

איתן לשם - צרובה
איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתן לשם - צרובה
איתן לשם

חיים רמון כבר השווה את חברי מפלגת העבודה ללווייתנים, המתעקשים להטיח את עצמם אל החוף ולהתאבד. כעת הגיעה תור ההקבלה לזאבים. ולא סתם זאבים, אלא גדול זאבי הערבות השלומיאליים בכל הזמנים, הלוא הוא – ווייל אי קיוטי. אורי קינן, פעלתן טוויטר וחובב ניתוחים שלאחר המוות למפלגות שהיו פעם שחקן פוליטי מרכזי, המשיל את מצב מפלגת העבודה לאותו זאב ערבות אומלל שנאלץ פעם אחר פעם להפסיד לרודראנר שמשאיר לו אבק.

קינן מקבע את רצח רבין כנקודת ההתחלה של הקבלותיו המשעשעות, אולי נקודת הסוף של המפלגה. כמו זאב הערבות המתוחכם, מפלגת העבודה הציגה לא מעט תעלולים, פעלולים, פליק-לאקים לפנים או לאחור, רק כדי לראות את הקוקייה הרצנית (זה שמה העברי, מסתבר. בחיי) מביטה בו בזלזול ומותירה לו אבק תוך כדי ה"ביפ ביפ" המפורסם שלה (אותו אפשר להקביל ל"היידה ביבי").

השרשור היצירתי מסתיים בתהייה אודות יו"ר המפלגה הנוכחי, אבי גבאי. "אולי נסיים את הסרטון הזה לפני שאפגע בקרקע?", שואל קיוטי ושולח את כל תומכי המפלגה ושונאיה לחייך ולהבין שבין לווייתן לזאב ערבות לפעמים עוברת מפלגה אחת, כושלת במיוחד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ