צ'יפס, כדורגל ודיפלומטיה: הנתניהוז עושים את ברזיל, והרשת חוגגת

ראש הממשלה ואשתו יצאו לכבוש את ברזיל ונכנסו לאווירה המקומית עם כדורגל בקופקבנה, קפירינייה במסעדה וחולצה כחולה אחת. הרשת בינתיים חוגגת על הסרטונים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

ביקורו ההיסטורי של בנימין נתניהו בברזיל אולי לא הוליד (בינתיים) בשורה מדינית בדמות צימוד המילים "שגרירות" ו"ירושלים", אך עצם הביקור הראשון של ראש ממשלה ישראלי במדינת הסמבה והקפירינייה מוליד חומרים ויראליים. בין פגישה עם הנשיא לביקור בבית כנסת בריו – בו התקבל בנתניהו בקריאות "ביבי, ביבי" – הספיק ראש הממשלה גם לרדת לקופקבנה, לשחק כדורגל בחוף המפורסם ביותר של ריו, ואפילו לאכול במסעדה מקומית לצלילי להקה ברזילאית.

גולשי הטוויטר שפשפו עיניהם, ומיד עבר להשחיז את אצבעותיהם בתיאור התמונות הנדירות של ראש הממשלה, בלבוש אזרחי, עושה דברים שכל בני האדם עושים. עקיצות על המשקל, בחינת מדוקדקת של התפריט במסעדה (לא כשר אבל הזוג הזמין רק מנות כשרות) והתנגחות ימין-שמאל שבבסיסה השאלה המיתולוגית, שמהווה את נקודת הארכימדס של האזרח הישראלי – "אתם בעד או נגד נתניהו?", החלו להצטבר מתחת לתמונות של נתניהו סועד להנאתו.

המראה של נתניהו בלבוש אזרחי גרמו לכמה גולשים גם להרהר אודות היום שאחרי, ולראות בנתניהו פנסיונר חביב שיצא לטיול הגדול שמעולם לא הספיק לעשות. ייתכן וזוהי רק הפוגה שלאחריה הוא ישוב להיות חנוט בחליפה ומכוון מטרה, אבל לפחות בשלושת הימים הקרובים אפשר לסמוך על ברזיל שתדליק אותו על החיים הטובים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ