"איראן, את נראית מבולבלת": חשבון הטוויטר של צה"ל שורף את הרשת

צה"ל הציג לאיראנים מפה שתבהיר להם איפה הם אמורים להיות, הטוויטר הגיב במגוון מפות משלו. אלפי תגובות וציוצים מחדש אחרי, נראה שמדובר בחשבון שצריך לעקוב אחריו

איתן לשם - צרובה
איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתן לשם - צרובה
איתן לשם

המקום הלוהט ביותר בעולם היום, אם לא מחשיבים את משרדי היח"צ שמפיקים לנו מגוון סחרירי בחירות, הוא בוודאי חשבון הטוויטר של צה"ל. אחרי שהודיע בציוץ על תקיפה של חיל האוויר בסוריה ושיחרר סרטון רב-השפעה של אנשים גולשים במדרונות החרמון כשמעליהם מתעופפים טילים, מפעילי החשבון התעלו על עצמם ויצרו מפה שאמורה להסביר לאיראן איפה באמת היא אמורה להיות.

"איראן, את נראית קצת אבודה", נכתב בציוץ, "לכאן איראן שייכת וכאן איראן נמצאת". הכיתוב מופיע על מפה שמדגישה את הנוכחות הצבאית האירנית, הרחק מגבולות הרפובליקה האסלאמית. 23 אלף לייקים ולמעלה מ-7,500 ציוצים מחדש, בתוך פחות מיממה, מוכיחים כי מי שמנהל את החשבון עושה זאת בהצלחה מרשימה.

לא פחות מהמפה שצה"ל ניפק לאיראנים, כחומר למחשבה, היו אלה המפות שצירפו המגיבים לציוץ שהפכו אותו לוויראלי. לצד תגובות אנטישמיות שטוענות שמקומם של היהודים באירופה (או בפח האשפה), היו גם כאלה שהגיבו באירוניות על מיקומה של ארצות הברית ביחס להיכן היא באמת צריכה להיות ממוקמת. אחרים החלו לשלוף מפות היסטוריות שהפכו לדיון פוליטי, שהגיע עד לציטוטים של מרטין לותר קינג (שאתמול צוין יום הולדתו).

העניינים הפכו להיות מעניינים כשהמפות עברו מהעולם הפוליטי והמוכר לעייפה, לעולם הדימויים של צייצני הטוויטר. "כאן אני צריך להיות, וכאן אני נמצא", צייץ עובד משרד שחולם על אי טרופי ומתעורר לשגרה אפורה. צייצן אחר (שהתברר כלא אחר מאחיה שץ - מנהל מחלקת התקשורת של שוברים שתיקה) הוסיף מפה שתעזור למתנחלים הישראלים להבין איפה עובר הגבול, ואיפה הם נמצאים. אבל מעל כולם, ובפער לא קטן, ניצבת התגובה של מועדון הכדורגל מכבי נתניה. "כאן אנחנו צריכים להיות" (במקום הראשון), "וכאן אנחנו נמצאים" (מקום שביעי).

כמעט אלפיים תגובות, לכאן ולכאן (וגם לא מעט כאלה שרוצים להיות שם), יש לציוץ. אפשר להתווכח על מידת הדיוק שלו, אפשר לנגח את צה"ל בתגובה אבל אי אפשר להתווכח שעל מפת ההסברה העולמית עומד שחקן חדש, וכדאי מאוד להוסיף אותו לרשימת המעקב שלכם בטוויטר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ