מתוקי, מה זה BDSM? חשבון האינסטגרם שחושף את הצ'אטים המשפחתיים המביכים

שיחה עם ההורים יכולה בקלות להדרדר למחוזות המבוכה, אך הדברים נעשים גרועים יותר כשהטכנולוגיה נכנסת לתמונה. אל תגידו "לי זה לא יקרה", כי יש מי שהגיהנום הגיע אליו בדמות הודעת טקסט מאמא

איתן לשם - צרובה
איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתן לשם - צרובה
איתן לשם

פעם היו משפחות מאושרות או אומללות, כעת יש רק משפחות מביכות. וכל אחת מביכה בדרכה. בוודאי כשלכל חבר משפחה יש סמארטפון צמוד שהופך לכר פורה של טעויות בזיהוי, שגיאות הקלדה או סתם פרצי הודעות טקסט – שיכולים להפוך כל שיחה עם אבא/אמא לקטסטרופה בקנה מידה היסטורי. חשבון אינסטגרם בשם your shitty family"" שם לעצמו למטרה לחשוף את ההתכתבויות הכי מוזרות/ מביכות/ מעלות הרהורים על טיב הגנים של ההורים. התוצאה נעה בין צחוק, מבוכה ומלמול מאמין ש"לי זה לא יקרה".

כאן ההורים הם אמנם לא מז'אנר ה"אמא ואמא בני דודים", אבל פרץ הכנות שנגלה בהודעות (כולל הודעות על אימוץ) ושטף הטעויות בזיהוי (שמגלה שלמבוגרים יש דווקא חיי מין די פעלים) מבהירים שהחיבור בין הורים וטכנולוגיה פשוט לא יכול להסתיים טוב. מבחינת הילדים כמובן, כי ההורים נשמעים נהנים מאוד מלאמלל לצאצאיהם את היום בעזרת דימוי מיני בלתי הולם בעליל, או סתם הודאה בכך שהם לא הילדים המועדפים עליהם.

קצת יותר ממיליון עוקבים יש לחשבון האינסטגרם, שכבר שנתיים מוקדש לחשיפת הקרביים המבישים של ההתכתבויות המשפחתיות. מבט על התגובות לכל פוסט מגלה שאבות אכלו בוסר טכנולוגי, אבל שיני הבנים ייאלצו למצוא לעצמם פסיכולוג. דרך החשבון ניתן למצוא גם קישור לספר שכותרתו "אתה לא כזה אדיר (אבל בעצם אף אחד לא), שממחיש את תפישת העולם של מפעילי העמוד.

בין השיחות על סקס שיוצאות משליטה, ניתן לזהות בכל הטקסטים כמה דפוסים ברורים שנובעים מתקשורת דיגיטלית בין הורים וילדים, שנכנסו גם הם לעולם המבוגרים. החשוב שבהם הוא יציאתם מארון "יודעי הכל" של ההורים. במשך כל החיים מנסה הילד להשתחרר מעולו המכביד של הוריו, מנהל איתם דין וחשבון פסיכולוגי תמידי. נדמה שהתהליך הזה הופך לפשוט וזול יותר, כשאפשר מדי פעם הציץ בהודעה מאותו הורה, ולהבין שמדובר ביצור שהטיפשות היא נר לרגליו. ממש כמוך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ