ג'ון אוליבר יוצא למלחמה בספאם הטלפוני, והוא לא בוחל באמצעים

המנחה הבריטי-אמריקאי של Last Week Tonight יודע רק מי שמוכן להשתמש ב-Robocalls, יוכל גם לעצור את ה-Robocalls

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מתוך Last Week Tonight. צילום מסך: מיוטיוב
מתוך Last Week Tonight. צילום מסך: מיוטיוב

אזרחים בישראל לא מפסיקים להתלונן על הספאם הטלפוני, ואנחנו לא לבד. שיחות הספאם רק הולך וצומחות בארצות הברית - עלייה של 57% לכמעט 50 מיליארד שיחות בשנת 2018 - ולפי הפרק האחרון של Last Week Tonight בכיכובו של ג'ון אוליבר, המצב עלול עוד להחמיר. 

בקטע המרכזי של תוכניתו אמש נגע אוליבר בשורה של תופעות שמאפשרות את המשך החגיגה של הספאם הטלפוני (או Robocalls בלעז) החוקי והפחות חוק: מהקלות שבה אפשר לזייף את מספר הטלפון שממנו מתקשרים (מה שמכונה Spoofing) ועד הקלות שבה קצת הנדסה חברתית מוצלחת יכולה לגרום לנו לחשוף מידע פרטי קריטי.

מי שיכול לבלום את התופעה המטרידה היא ועדת התקשורת הפדרלית (ה-FCC), אבל בהרכבה הנוכחי תחת אג'יט פאי, היא לא מגלה נטייה לפעלתנות יתרה נגד חברות ענק. למעשה, במדינה מתעוררים לאחרונה חששות שה-FCC תחמיר את ההגדרה של הספאם הטלפוני כך שיהיה הרבה יותר קשה לתבוע את המנג'סים בטלפון. אם זה יקרה, הרובוקולז עלולות לתפוס בקרוב מחצית מכלל נפח השיחות בארצות הברית. 

כדרכו, לאוליבר היה רעיון שיעזור לשכנע את ה-FCC להתחיל לעשות משהו בנוגע לשיחות האוטומטיות המטרידות. וכמובן שהכל נעשה באווירת הנונסנס המאפיינת אותו. זה התחיל בכפתור אדום גדול, אבל זה לא הספיק לו. הכפתור הפעיל שהפעיל יד ענקית שלחצה על כפתור אדיר מימדים - וכל זה כדי לפתוח בקמפיין ספאם שיפציץ את כל חברי הוועדה בשיחות אוטומטיות כל 90 דקות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ