#פסיכולוגלאבושה |

הדיווח על "הטיפול הפסיכולוגי" של גנץ הוציא את הרשת משלוותה

דובר צה"ל לשעבר, עיתונאיות, פוליטיקאיות ורבים מהגולשים יצאו נגד מעריב ובן כספית ובעיקר נגד הסטיגמה שבליכוד מנסים להדביק לטיפול שמסייע לעשרות אם לא למאות אלפי בני אדם

לוגו הארץ
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שרה נתניהו במעון ראש הממשלה, בשנה שעברה
לוגו הארץ
הארץ

ב"כחול לבן" הכחישו את הדיווח של בן כספית במעריב לפיו בני גנץ הלך לטיפול אצל פסיכולוגית "ידועה" ברמת השרון ואף קיבל תרופות, אבל ברשת בעיקר התעצבנו על העיתונאי הוותיק, ולא קשה להבין מדוע. החל בבעיה העובדתית הפשוטה שפסיכולוג אינו רופא ועל כן לא יכול לחלק מרשמים לתרופות פסיכיאטריות, וכלה בכך שאשתו של ראש הממשלה היא בעצמה פסיכולוגית.

הנושא החשוב מכל לרבים היה הצורך לעמוד ולהבהיר שטיפול פסיכולוגי וגם כדורים כמו פרוזאק וציפרלקס הם חלק מהחיים של רבים - חלק שמסייע לתפקד, להתפתח ולהתקדם. אחרי נסיונות רבים להדביק לגנץ טענות שקריות שונות, ההתעקשות של הליכוד לנסות לייצר לגנץ סטיגמה בכוח רק עוררה התנגדות.

"אין לי בכלל בעיה עם זה: במהלך שרותי כדובר צה״ל, נקלעתי ללחצים, פניתי למערך בריאות הנפש של הצבא וטופלתי בציפרלקס", כתב אבי בניהו, דובר צה"ל לשעבר, שהוסיף את ההאשטג #פסיכולוגלאבושה.

"אם גנץ הלך לפסיכולוגית מגיע לו שאפו על נורמליות ואנושיות", כתבה ח"כ שלי יחימוביץ' ממפלגת העבודה. "אגב גם אובאמה ומישל הלכו לטיפול בזמן הנשיאות! גם אני הלכתי בכמה פאזות בחיי בעבר, לצערי לא מאז שנכנסתי לפוליטיקה, אבל ממש לא היה מזיק לי גם עכשיו".

כמוהם גם רבים אחרים חלקו את הסיפורים שלהם, בין אם על טיפול פסיכולוגי ובין אם על טיפול תרופתי. בהם גם לא אחד ולא שניים שהבהירו שבזכות הטיפול הם בחיים היום.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ