מה מרגיש irobot Roomba כשהוא נתקע בקיר? חרא! בדיוק כמוכם

הם מנקים עבורנו את הזוהמה אך שומרים על שקט מוחלט. היוטיובר מייקל ריבס החליט לשים סוף למעגל השתיקה ולהעניק להם קול, זה נגמר בסרטון ויראלי כמובן

איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתן לשם

וויליאם שייקספיר היטיב לתאר את תחושת הכאב של אדם, במקרה הזה יהודי, שחש שהחברה לא מתייחסת אליו כמו אל כולם.  "ואין ליהודי עיניים? אם תדקרו אותנו – לא נזוב דם? אם תדגדגו אותנו – לא נצחק? אם תרעילו אותנו – לא נמות? ואם תתעללו בנו – האם לא נתנקם", כך שאל שיילוק, הלוא הוא הסוחר מוונציה, במונולוג ספק אנטישמי אך לבטח איקוני. כמעט 400 שנה לאחר מכן, שאל מוכר הפרחים שאול, ברפרור לא פחות אייקוני לאותו מונולוג, "אם צובטים אותי אני לא מצתבט?".

התשובה היא כמובן בוודאי שכן. כולם מצתבטים וכולם צוחקים, אבל מה לגבי חברינו הטובים – הרובוטים? מישהו זעק את כאבו של שואב האבק רומבה שנתקע שוב ושוב בקירות הבית?

את מלחמתם של החפיצים חסרי הפה נלחמים המהנדסים המשועממים, הלוא הם כוכבי היוטיוב הגדולים של עולם הטק. לסוגיה הזו נדרש היוטיובר מייקל ריבס בעל 1.7 מיליון העוקבים. הוא החליט לתת קול לשואבי האבק הרובוטיים העגולים שמנקים יומם וליל, אך קול הזעקה אינו נשמע מהם כשהם ניטחים במשקוף הדלת או ברגל השולחן. ריבס לכאורה ענה על משאלותיהם של גולשים רבים שהציגו בפניו את הבעיה הזו, אך ניתן לראות בסרטון שלמעשה הוא פועל למען עצמו. ולמען עם הרומבות המשועבד, כמובן.

מכאן קצרה הדרך אל הינדוס ותיכסוס שהעניקו לרומבה קול, כל אימת שהוא מתנגש בדד-אנד. האם ריבס בן ה-32 בחר בקול חבטה? לא. בקול זעקה? ממש לא. בצעקה חנוקה? הצחקתם. ריבס שם בפי הרומבה מגוון קללות עסיסיות, שכל בן אדם רגיל שהיה דופק את הזרת שלו במשקוף הדלת היה משמיע.

סוף לסיפור? אתם הרי יודעים שלא.

ריבס הגדיל לעשות ולקח את הבייבי החדשה שלו לחנות אלקטרוניקה, שם הוא ניסה להחזיר אותה למוכרת בטענה שהמכשיר תקול מאחר ו"הוא משמיע קולות מוזרים בכל פעם שהוא נתקע במשהו". היא הביטה בו בתדהמה, הרי גם היא מצתבטת לפעמים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ