סקייווקר מי? הג'דיי הצעיר הזה מפיח תקווה במעריצי "הכוח"

סרטון של ילד מכסח את כל העומד בדרכו, בעזרת חרב אור, הפך כמובן לוויראלי. אך הוא מרפרר לסרטון אחר, ויראלי יותר אך גם עצוב הרבה יותר, של ילד אחר שחלם להיות לוחם אך נכנע לחשיפה ברשת, וקרס

איתן לשם - צרובה
איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
איתן לשם - צרובה
איתן לשם

"the force is strong with this one" הוא אולי המשפט שדורות של ילדים וילדות רצו לשמוע בחייהם. הבטחת הגדולה שנעוצה באחד המשפטים המיתיים של סרטי מלחמת הכוכבים, מרוממת את המיוחדים ומבדילה אותם משאר פדוואנים לא מוכשרים. למרות שכולם רואים בעצמם פתית שלג חד פעמי, האמת היא שרק עבור מעטים "הכוח" אכן חזק. אצל הילד הזה לדוגמה.

בסרטון שפורסם בשבוע שעבר נראה ילד, לבוש בחליפת ג'דיי צעיר, מנהל קרב חרבות אור בפארק שעשועים. הוא עושה זאת מול הנמסיס האולטימטיבי של הג'דיי באשר הם – דארת' ויידר. למרות זאת, הוא אפילו לא משחק כינור ראשון, מאחר וקרב אחר – קרוב יותר לצופים - מתנהל במקביל. אך במהרה הפוקוס עובר אליו וכל השאר מתאדה. הילד מנהל את אחד מקרבות חרבות האור המרשימים, לא מרפה כשויידר (רחמים על המפעיל שכלוא בתוך החליפה השחורה הזאת) ממש מתחנן להפסיק ואפילו מוסיף בעיטה לעברו.

"זה הילד שלי", צייץ האבא הנרגש בהתלהבות של ילד שרואה את חלומו הגדול מתגשם. הילד עוד מספיק להעניק כמה רגעים נוספים של קרב, הפעם מול שני "חיילי סער" שמתייצבים מולו. גם הם אינם יכולים לו, כשהוא מנופף בחרב לכל הכיוונים ונראה כל כך ב"זון" שזה חמוד. בסופו של דבר נאלץ מנחה האירוע לתפוס אותו, לחבקו ולהרחיק אותו מהמקום כדי שלא ישמיד לחלוטין את כל צבאות האימפריה. 3.3 מיליון צפיות וכמעט 60 אלף שיתופים, הוכיחו של"כוח" הטוב עדיין יש קונים בעידן זה, שנשלט על ידי "הצד האפל".

רבים מהמגיבים לא יכלו שלא להיזכר בסרטון דומה, אבל כל כך שונה. Star Wars Kid הוא שם של סרטון שהפך לוויראלי עוד בטרם המילה הזו עברה להתייחס לחתולים ולא למגפות. ב-2003 צילם את עצמו ג'ייסלין ראזה, תלמיד תיכון מקוויבק, נלחם באוויר תוך כדי שהוא מנופף במקל גולף. ראזה שכח את הקלטת בחדר בבית הספר – טעות גדולה בדיעבד – והיא התגלגלה לתלמידים אחרים. אלה הפיצו אותה תחילה בתוך בית הספר, ולאחר מכן העלו את הקובץ ליוטיוב. עשרות מיליוני צפיות אחר כך, אינסוף מכות והתעללויות שראזה חווה בעקבות הפרסום ותביעה משפטית אחת של משפחתו של ראזה נגד התלמידים שהפיצו את הקלטת, חייו של "ילד מלחמת הכוכבים" נהרסו. הסרטון הפך לדוגמה של התעללות ובריונות רשת.

נראה שעבור הילד הנוכחי הגורל יהיה שונה בהרבה, אבל משני קצות חרב האור עומדת סכנה ושמה חשיפה מוגזמת של ילדים לרשתות החברתיות. סרטון שנראה חמוד היום עלול להפוך לאויב גדול של הילד בעתיד, וכשהוא נמצא אי שם כבר אי אפשר להחזיר את הג'דיי לבקבוק. עכשיו אפשר לחזור ולהתענג על יכולות הקרב של הילד ולקוות שהאבהות תוביל אתכם לצד הזה, ולא לצד האפל של הרשתות החברתיות. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ