תקיפה ויראלית: שוורצנגר ספג בעיטה בשידור חי בסנאפצ'ט

השחקן ומושל קליפורניה לשעבר הותקף בדרום אפריקה - הסיבה: "אני צריך למבורגיני", כפי שצעק התוקף; שוורצנגר ביקש מהגולשים לא לתת לתוקף ליהנות מהפרסום המתלווה להפצה הוויראלית

איתן לשם
איתן לשם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ארנולד שוורצנגר
איתן לשם
איתן לשם

ארנולד שוורצנגר, מושל קליפורניה לשעבר שידוע אף יותר בקריירה שלו כשחקן פעולה שרירי,  הותקף השבוע בעת ביקור בדרום אפריקה. הכוכב הבינלאומי היה אורח הכבוד של תחרות הספורט המשולבת, שנקראת "ארנולד" .

בעת שהשחקן ההוליוודי צילם לסנאפצ'ט מתעמלת מקומית צעירה, התנפל אדם על השרירן לשעבר ובעט בגבו. האיש נעצר, שוורצנגר התאושש והרשת דורשת את דמו של התוקף. שוורצנגר עצמו הבהיר בטוויטר שמצבו טוב, והוסיף שהוא בכלל לא הבין שהוא מותקף אלא חשב שטופחים לו על הגב. לדבריו, הוא עדיין לא החליט אם להגיש תלונה נגד התוקף. 

לשוורצנגר היתה רק בקשה אחת מהגולשים. "אם אתם חייבים לשתף את סרטון התקיפה (ואני מבין את זה), אנא בחרו בגרסה מטושטשת כדי שהתוקף לא יקבל את אור הזרקורים", הוא ביקש. הסיבה קשורה כנראה גם לסיבה של התקיפה - ניסיון לצבירת פרסום ויראלי. "עזרו לי, אני צריך למבורגיני", נשמע האיש צועק בסרטון

בכך מאיר שוורצנגר זרקור על תופעת הסרטונים המזעזעים שצצים ברשת, חלקם מתעדים רצח, אחרים התעללות בעוברי אורח, שכל מטרתם היא להשיג פרסום ליוצר הסרטון. "הסערה המושלמת" של פלטפורמת המונים ומעשה זוועה התרחשה בטבח בכרייסטצ'רץ', ששודר בשידור חי באינסטגרם. מוקדם יותר החודש יצאה ראשת הממשלה של ניו זילנד, ג'סינדה ארדן, נגד הרשתות החברתיות במאמר בניו יורק טיימס ודרשה לערוך רגולציה חדשה אודות פרסום סרטונים פוגעניים, בדגש על סרטוני לייב שלא מספיקים לעבור צנזורה.

במקרה של שוורצנגר מדובר בתוקף שעל פי הפרסומים "מוכר למשטרה מניסיונות קודמים", כך ששאיפת הפרסום שלו דרך בעיטות  לא ממש הצליחה עד כה.

יחד עם זאת, במעשה הוא הוכיח את כוחה הוויראלי של האלימות - הסרטון גרף ביוטיוב תשעה מיליון צפיות בתוך פחות מיומיים. סרטונים רבים אחרים מהתקיפה גרפו מאות אלפי צפיות כל אחד. זאת בעוד שסרטונים "מהשורה" שתיעדו את האירוע הספורטיבי זכו להרבה פחות צפיות. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ