איפה יאיר? בטוויטר ממהרים לחפש אחרי העיתונאי החוקר המבטיח

עד לפני יומיים יאיר נתניהו היה הסחורה החמה ברשת החברתית, אך לאחר ציוץ מעורר מחלוקת שכתב בחמישי האחרון, נעלמו עקבותיו. משלחת החיפוש של טוויטר יצאה למסע במטרה להשיבו

יאיר בריל - צרובה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר, בנימין ושרה נתניהו, אוקטובר 2016
יאיר בריל - צרובה

את יכולות הציוץ של יאיר נתניהו נדמה שכבר אין ממש צורך להציג. בנו של ראש הממשלה הפך בתוך חודשים ספורים - ויש שיאמרו אף שבועות בודדים - לסחורה החמה ביותר בטוויטר הישראלי. מעבר לאופי הציוצים, שכללו הרבה מאוד התנגחויות מול עיתונאים מהצד השמאלי של המפה (לטענתו של נתניהו ג'וניור) ואמירות שנויות במחלוקת שהצליחו להרגיז רבים, בעיקר בולטת תדירות הציוץ המרשימה. נתניהו מעלה פוסטים בכמויות מסחריות, מגיב לרבים עד השעות הקטנות של הלילה ומשתף מכל הבא ליד ללא הבדל דת, גזע ובוט.

אך ביום חמישי נראה היה שההתלהבות הגרפומנית של נתניהו הבן חצתה את הגבולות הגם כך מטושטשים בציוציו. במהלך שיחה וירטואלית (אחת מני רבות) עם מו"ל "הארץ" עמוס שוקן, כתב נתניהו כי מינויו של יהודה וינשטיין לתפקיד היועמ"ש היה כחלק מדרישה של אביגדור ליברמן לראש הממשלה בנימין נתניהו. בנו של ראש הממשלה הוסיף כי לאביו "לא היתה ברירה".

אמנם וינשטיין עצמו כבר הספיק להכחיש את המקרה ולהשחיל עקיצה חריפה ("אני לא מכיר את בנו של רה"מ, אבל יש לי הרושם שהיו לו ימים מוצלחים יותר"), נראה שהציוץ של "העיתונאי החוקר" היה צעד אחד רחוק מדי מבחינת הסובבים. אחרת אי אפשר להסביר איך אדם שמעלה עשרות ציוצים מדי יום פשוט נעלם מהספירה הטוויטרית כמעט לחלוטין (להוציא שלושה שיתופים במהלך 24 השעות האחרונות).

התפיידותו של נתניהו מהפיד גרמה לבהלה בקרב עיתונאים, אנשי תקשורת ושאר אזרחים מודאגים, שהביעו את חששם באמצעות האשטאג #איפהיאיר. מי שככל הנראה התחילה בגיוס כוח המשימה היא כתבת "הארץ" נעה לנדאו, עם קריאה נרגשת - "חברים יקרים, עיתונאי חוקר צעיר חשף פה שחיתות לא נורמלית - ומאז נעלמו עקבותיו. אסור לתת לדברים כאלה להתרחש במדינה שלנו".

מאז התמלאה הרשת החברתית בצייצנים שהחליטו להציע עזרה, מתוך דאגתם הכנה לכלב השמירה של הדמוקרטיה, וגם בשל חששם שחלק מרכזי בבידור היומי שלהם נעלם לבלי שוב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ